Talibowie nie kryją swojej wielkiej radości w związku z opuszczeniem Afganistanu przez wojska amerykańskie. Teraz islamscy bojownicy bez przeszkód przejmują władzę w kraju i świętuje przy każdej możliwej okazji. Do Internetu trafiły nagrania, na których zarejestrowano, jak talibowie doskonale bawią się na siłowni i w wesołym miasteczku.

Po tym, jak wojska amerykańskie i inne sojusznicze za sprawą decyzji prezydenta Bidena opuściły Afganistan, do akcji wkroczyli talibowie. Wojownicy z łatwością opanowali stolice większych miast, a przede wszystkim stolicę Kabul. Nadal nie utworzono nowego rządu, ale tamtejsze kobiety już drżą ze strachu przed szerzeniem się nowego destrukcyjnego prawa.

Wiele kobiet, mających w pamięci poprzednie rządy talibów, w ostatnich dniach przestraszyło się nie na żarty. Ludzie rzucili się do ucieczki, próbując wydostać się z kraju i koczowali na lotnisku w Kabulu. Sytuacja była na tyle dramatyczna, że trzymali się nawet startujących samolotów.

Bojownicy ciesząc się z wielkiego zwycięstwa, skorzystali z atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Chętnie jeździli małymi elektrycznymi samochodzikami i szaleli na karuzeli, wciąż trzymając przy sobie broń.

Talibowie postanowili uczcić swoje zwycięstwo i postawili również na zabawę w pałacu prezydenckim, który zdobyli kilka dni temu. Dostali się także na tamtejszą siłownię i zaczęli „wyciskać” ciężary.

Przeczytaj również:  Król Karol wprowadził zakaz na Boże Narodzenie. Tego zabraknie na królewskim stole

Zobacz również: Aleksandra Dulkiewicz chce pomóc uchodźcom z Afganistanu: “Solidarność jest w naszym gdańskim DNA”

Zobacz również: Talibowie domagają się łupów wojennych. Szukają żon nawet wsród 12-latek

źródło: wmeritum.pl

(Visited 446 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj