W stolicy Armenii miał miejsce w czwartek szczyt Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Uczestniczyli w nim Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka.

Premier Armenii Nikol Paszynian nie podpisał projektu deklaracji Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego OUBZ. Wywołał tym samym nerwowe zachowanie u obu polityków.

Prezydent Rosji najwyraźniej nie spodziewał się takiej reakcji ze strony premiera Armenii. Ten jako przyczynę swojej decyzji wskazał fakt, że w czasie wrześniowego ataku Azerbejdżanu na Armenię państwa OYBZ nie wywiązały się ze swoich zobowiązań i nie pomogły Armenii.

– Brak jasnej politycznej oceny sytuacji przez OUBZ i brak podjęcia powyższej decyzji może oznaczać nie tylko odmowę przez OUBZ zobowiązań sojuszniczych, ale także zostać zinterpretowany przez Azerbejdżan jako zielone światło od OUBZ dla dalszej agresji przeciwko Armenii. A to jest sprzeczne nie tylko z literą, ale także z duchem i znaczeniem podstawowych dokumentów OUBZ – mówił Paszynian.

Sieć obiegło nagranie, na którym widać spotkanie przywódców OUBZ i odmowę ormiańskiego premiera. Wyraźnie zdenerwowany Władimir Putin rzucił długopisem na stół. Tymczasem Aleksandr Łukaszenka bezradnie rozłożył ręce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 375 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj