Szalejąca inflacja daje się we znaki wszystkim Polakom. Wysokie ceny już wkrótce zaskoczą klientów Biedronki. Od poniedziałku droższe będą podstawowe produkty takie jak mleko, mięso, czy makaron. Internauci dowiedzieli się o tym fakcie za sprawą aplikacji Glovo.

Polacy coraz częściej narzekają na drożyznę w sklepach. Niestety nie zapowiada się na to, by trend ten uległ odwróceniu. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

Jak informuje portal o2.pl, podwyżki odczują także klienci Biedronki. Dzięki porównywarce cen widać, że podrożeją takie produkty, jak chleb tostowy, makaron, jogurt, ser, musli, mleko, czy mięso.

– To jest efekt odmrożenia cenników. Do tej pory handlowcy trzymali ceny, bo Glapiński opowiadał, że inflacja szybko spadnie. Moim zdaniem styczeń z inflacją może być bardzo ciekawy – czytamy wpis internauty.

Niektórzy mają nadzieję, że podwyżka ta będzie jedynie chwilowa, ponieważ niedługo zostanie obniżony VAT.

Rafał Mundry ekspert od polityki pieniężnej podważył tezę o chwilowej podwyżce, którą wyrówna obniżka VAT.

Do tematu tego odniósł się również Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka, który powiedział: – Realia rynkowe doprowadziły do sytuacji, w której zmiany cen niektórych produktów stały się nieuniknione.

źródło: Twitter.com, bankier.pl, money.pl

(Visited 514 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj