Rosyjska telewizja państwowa nie przestaje zaskakiwać. Tym razem w studiu skomentowano ostatnią wypowiedź Władimira Putina, który porównał się do cara Piotra I Wielkiego. Nawiązał również do Polski.

Niedawne słowa rosyjskiego przywódcy były cytowane na całym świecie, m.in. na antenie telewizji Rossija 1.

– Fakt, że musimy się jakoś bronić, walczyć o to, jest rzeczą oczywistą. Prawie nic się nie zmieniło. Piotr I Wielki prowadził Wielką Wojnę Północną przez 21 lat. Wydawałoby się, że był w stanie wojny ze Szwecją, coś stracił… Niczego nie stracił! Wrócił! Tak, to jest tam, gdzie powstał Petersburg – mówiono.

– Świat się zmienił. Okres amerykańskiego kolonializmu skończył się i nigdy nie wróci. W tym nowym świecie Rosja będzie potęgą, moralnym kompasem, symbolem czystości, prawdy i słuszności, do której rozsądni ludzie będą lgnąć z całego świata – wyjaśniał Andriej Kartapolow, deputowany do Dumy Państwowej.

W programie nie zabrakło także nawiązań do naszego kraju, w tym do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który mówił, że jeżeli Polska obawiałaby się rosyjskiej broni nuklearnej, to mogłaby się od razu poddać.

Tymczasem jeden z gości podkreślił, że Polska nie jest potęgą nuklearną i nie może się bronić. W razie ewentualnego ataku powinna się od razu poddać władzy Putina.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trener Holandii atakuje reprezentację Polski. „Z czego oni się tak cieszą?”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sośnierz nie ma litości dla rządów PiS: „To już jest jakaś kolonia brukselska” [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 1 307 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj