propolski.pl: Kłótnia między Winnickim a Gawkowskim

Szaleństwo na wizji. Robert Winnicki nie mógł uwierzyć w to, co słyszy [WIDEO]

W „Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii” doszło do ostrego starcia między przedstawicielem Konfederacji i Lewicy.

Tematem poruszonym podczas spotkania była wysoka inflacja w naszym kraju. Według szacunków GUS w kwietniu sięgnęła ona aż 12,3 proc.

Poseł Konfederacji Robert Winnicki nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał z ust posła Lewicy.

– Pamiętajmy też: żadną inflację nie zwalczymy pieniędzmi z Unii Europejskiej, proszę o tym zapomnieć. Inflacja pochodzi z tego, że wszystkie partie reprezentowane przy tym stole, oprócz Konfederacji w 2020 roku – i rząd, i centrolewicowa opozycja – poparły politykę lockdownu i politykę drukowania pieniędzy. To jest główny czynnik tej wysokiej inflacji wyższej niż gdzie indziej, którą mamy w Polsce – powiedział Robert Winnicki.

– To, że wydrukowano tyle pieniędzy, wpompowano w gospodarkę, żeby ona się nie zawaliła w wyniku lockdownu, to jest właśnie przyczyna, dla której galopują teraz ceny. I czy to jest Platforma, czy to jest Lewica, czy to jest PSL, czy to oczywiście jest obóz rządzący – PiS z Solidarną Polską – to wy wspólnie za to odpowiadacie. Tylko Konfederacja mówiła o tym, że lockdown i masowe drukowanie pieniędzy doprowadzą do katastrofy gospodarczej. I teraz tę katastrofę mamy – dodał.

Słowa te nie spodobały się Krzysztofowi Gawkowskiemu z Lewicy, który odpowiedział w dość dynamiczny sposób.

– W Polsce jest wiele problemów, które pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy by szybko rozwiązały. Panie pośle, pan poucza opozycję, mówi pan o polityce gospodarczej, a część ugrupowania, część pana przedstawicieli w ugrupowaniu Konfederacja wspiera jawnie Putina w tej wojnie w Ukrainie. To jest nieuczciwe, to jest niesprawiedliwe – denerwował się lewicowy polityk.

– Bzdury. Proszę nie uciekać od tematu – skwitował przedstawiciel Konfederacji.

Krzysztof Gawkowski z Lewicy kontynuował swoje przemyślenia i nie hamował przy tym emocji.

– Pokazywanie się obok człowieka, który atakuje dzisiaj niewinne państwo – to jest wstyd. Pan za to powinien przeprosić, a nie atakować opozycję, czy rządzących – grzmiał Gawkowski.

– A kto się pojawiał obok Putina? – pytał Winnicki, ale nie otrzymał jednak odpowiedzi.

– Ja potrafię się zgodzić z PiS-em, potrafię się zgodzić z PSL-em i Platformą, z Pawłem Kukizem rozmawiam o bezpieczeństwie Polski, o bezpieczeństwie energetycznym, o współpracy. My się różnimy, ale nikt z nas nie staje koło Putina i nie klaszcze mu. I to jest skandal – wtrącał się dalej Gawkowski.

– I nikt w Konfederacji też tego nie robi – odpowiedział Winnicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przemysław Czarnek: Biblia to dzieło wszech czasów. Zachęcam do lektury [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co jedzą rosyjscy żołnierze? Nagranie zszokowało internautów [WIDEO]

źródło: twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these