Sylwia Spurek zreferowała swoim fanom jak przebiegł miniony tydzień jej pracy w Parlamencie Europejskim. Eurodeputowana z Wielkopolski bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków.

Sylwia Spurek zrelacjonowała ostatnie pięć dni pracy w Parlamencie Europejskim. Opowiadała m.in. o walce na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet oraz promocji wegańskiego stylu życia. Spurek, która od lipca utyskuje na brak produktów nie-odzwierzęcych w menu stołówki PE, zapowiedziała wegańską rewolucję w Parlamencie Europejskim.

— Jako koordynatorka Parlamentu Europejskiego do spraw Konwencji Stambulskiej, pokazałam że bez wdrożenia jednolitych mechanizmów przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, Unia Europejska nie zagwarantuje każdej Europejce bezpieczeństwa i ochrony przez przemocą.

— We wtorek pytałam Europejski Bank Inwestycyjny o środki na przeciwdziałanie katastrofie klimatycznej. I wraz z grupą posłów i posłanek oraz EuroGroup for Animals otworzyłam w Parlamencie Europejskim wystawę poświęconą alternatywnym metodom testowania produktów, nie na zwierzętach, bez ich cierpienia i bezsensownej śmierci. Jak wiecie, tej sprawie poświęcam szczególną uwagę (…) — przyznała europarlamentarzystka.

— Grupa posłów i posłanek oraz doradców i doradczyń, którzy są weganami i wegankami postanowiła rozpocząć wspólną pracę w zakresie praw zwierząt, promocji weganizmu i zmian w Parlamencie Europejskim, aby świecił przykładem, był przyjazny dla wegan i weganek i bardziej świadomy w kwestiach walki z katastrofą klimatyczną. Kropla drąży skałę. To będzie wegańska rewolucja w Parlamencie Europejskim — obiecała Spurek.

Eurodeputowana pochwaliła się również nadchodzącym spotkaniem z młodymi aktywistami i aktywistkami:

— W przyszłym tygodniu odwiedzają mnie szczególni goście i gościnie. Kilkudziesięciu młodych aktywistów i aktywistek, którzy zobaczą jak działa Parlament Europejski i jak pracuje posłanka z Wielkopolski. Zorganizowaliśmy dla nich również warsztaty w trzech wiodących w Europie organizacjach pozarządowych. Spotkają się z Greenpeace, WWF i Eurogroup Animals. Mam nadzieję, że będzie dla nich ciekawa przygoda z polityką europejską i jeszcze bardziej włączą się w walkę o lepszy świat.

Przeczytaj również: Rafał Ziemkiewicz: „Takiej kanalii nie było w polityce od czasów gen. Zajączka”

dr. Sylwia Spurek – Parlament Europejski #17

✅Zapraszam na kolejne, już 17💪 podsumowanie mojej pracy w Parlamencie Europejskim🇪🇺 z minionego tygodnia‼️

Gepostet von Sylwia Spurek am Freitag, 6. Dezember 2019

źródło: Twitter

(Visited 256 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj