Sylwia Spurek

Sylwia Spurek zapowiedziała wegańską rewolucję. „W przyszłym tygodniu odwiedzają mnie szczególni goście i gościnie”

Sylwia Spurek zreferowała swoim fanom jak przebiegł miniony tydzień jej pracy w Parlamencie Europejskim. Eurodeputowana z Wielkopolski bardzo poważnie podchodzi do swoich obowiązków.

Sylwia Spurek zrelacjonowała ostatnie pięć dni pracy w Parlamencie Europejskim. Opowiadała m.in. o walce na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet oraz promocji wegańskiego stylu życia. Spurek, która od lipca utyskuje na brak produktów nie-odzwierzęcych w menu stołówki PE, zapowiedziała wegańską rewolucję w Parlamencie Europejskim.

— Jako koordynatorka Parlamentu Europejskiego do spraw Konwencji Stambulskiej, pokazałam że bez wdrożenia jednolitych mechanizmów przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, Unia Europejska nie zagwarantuje każdej Europejce bezpieczeństwa i ochrony przez przemocą.

— We wtorek pytałam Europejski Bank Inwestycyjny o środki na przeciwdziałanie katastrofie klimatycznej. I wraz z grupą posłów i posłanek oraz EuroGroup for Animals otworzyłam w Parlamencie Europejskim wystawę poświęconą alternatywnym metodom testowania produktów, nie na zwierzętach, bez ich cierpienia i bezsensownej śmierci. Jak wiecie, tej sprawie poświęcam szczególną uwagę (…) — przyznała europarlamentarzystka.

— Grupa posłów i posłanek oraz doradców i doradczyń, którzy są weganami i wegankami postanowiła rozpocząć wspólną pracę w zakresie praw zwierząt, promocji weganizmu i zmian w Parlamencie Europejskim, aby świecił przykładem, był przyjazny dla wegan i weganek i bardziej świadomy w kwestiach walki z katastrofą klimatyczną. Kropla drąży skałę. To będzie wegańska rewolucja w Parlamencie Europejskim — obiecała Spurek.

Eurodeputowana pochwaliła się również nadchodzącym spotkaniem z młodymi aktywistami i aktywistkami:

— W przyszłym tygodniu odwiedzają mnie szczególni goście i gościnie. Kilkudziesięciu młodych aktywistów i aktywistek, którzy zobaczą jak działa Parlament Europejski i jak pracuje posłanka z Wielkopolski. Zorganizowaliśmy dla nich również warsztaty w trzech wiodących w Europie organizacjach pozarządowych. Spotkają się z Greenpeace, WWF i Eurogroup Animals. Mam nadzieję, że będzie dla nich ciekawa przygoda z polityką europejską i jeszcze bardziej włączą się w walkę o lepszy świat.

Przeczytaj również: Rafał Ziemkiewicz: „Takiej kanalii nie było w polityce od czasów gen. Zajączka”

https://www.facebook.com/drSylwiaSpurek/videos/552063118707192/?__xts__%5B0%5D=68.ARAujYXa9goU6enOz2Zivglz2jJrE9VtPt51BGz0hJcR2Tj-Ntdib7xVFQE4WZVt6NrfVdO09wnrdrwiBt4A9lL2RObKFNqJES1MftZAvFCZZoad7mrFNy0_7OpApeIOUHjE6klguJ-09nohjssCHQoCHcA5JWNI4HNL9pvmwDi8-cKx_y3K9XQd6X6DyOXzq__2lmi4om7n_LL_NksBqWtXgeASMCCobsmrIyUovotKIla56bloju08hQtvBoy0Hii64zwkanwWNZ8wFGIy–4d4makCg2ylstOb4feW6RDZPky4f3URVSqRNXD4E8AQ2YIMZFNrO4uhdWQ17alVDNk6QD-SqHcAQKfe428EAccOCHR869M4d2blKMDXg&__tn__=-R

źródło: Twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these