Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus podzieliła się na Twitterze radosną wiadomością. Przekazała, że europoseł Robert Biedroń obejmie nową zaszczytną funkcję w Brukseli i w dodatku będzie pierwszym Polakiem na tym stanowisku.

– A z Brukseli świetna informacja! Robert Biedroń przewodniczącym komisji ds. Praw Kobiet i Równouprawnienia. Pierwszy Polak na tym stanowisku. Szefie, z całego serca Ci gratuluję i jestem dumna z tego, że to właśnie Ty będziesz pełnił tę zaszczytną funkcję. Działamy dalej – ogłosiła na Twitterze uradowana Joanna Scheuring-Wielgus.

Co będzie robił Robert Biedroń?

Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia inaczej FEMM jest komisją Parlamentu Europejskiego, która zajmuje się sprawami związanymi z równouprawnieniem.

Robert Biedroń jest założycielem i prezesem partii Wiosna, która połączyła się z SLD, tworząc nowy wspólny szyld Lewicy w ostatnich wyborach parlamentarnych.

Następnie z sojuszu Wiosny i Lewicy Demokratycznej stworzyła się Nowa Lewica, której przewodniczącymi są właśnie Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty. Ponadto Biedroń od wielu lat związany jest z polityką i walką na rzecz społeczności LGBT.

Zobacz również: Przemysław Czarnek w zdecydowanym tonie do dziennikarki: Co ma piernik do wiatraka?

Zobacz również: Rosja planuje atak na Ukrainę? PiS zamierza przedstawić projekt uchwały w tej sprawie

źródło: Twitter.com, wprost.pl

(Visited 156 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj