Prezydent USA Joe Biden udał się na badania do szpitala wojskowego Walter Reed w Bethesdzie pod Waszyngtonem. O całej sprawie poinformowało CNN. W związku z „rutynową kolonoskopią” polityk będzie pod narkozą.

Joe Biden zdecydował o przekazaniu tymczasowo władzy Kamali Harris. Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przypomniała, że w 2002 r. i 2007 r. prezydent George W. Bush z tej samej przyczyny powierzył obowiązki wiceprezydentowi Dickowi Cheneyowi.

Badanie prezydenta było zapowiadane przez Biały Dom od dłuższego już czasu. Jeszcze w piątek mamy poznać wyniki badań.

Wiele osób zastanawia się, w jakim faktycznie stanie zdrowia jest amerykański prezydent. Temat ten wciąż jest przedmiotem publicznej dyskusji. Kilka miesięcy temu Joe Biden został wezwany przez republikańskich kongresmenów do przeprowadzenia testu zdolności poznawczych.

— Pogorszenie się pańskiego stanu umysłowego i skłonności do zapominania stały się coraz bardziej widoczne — napisano w liście.

Wśród osób apelujących o badania dla Bidena znalazł się Ronny Jackson — główny lekarz Białego Domu pełniący obowiązki jeszcze za kadencji Donalda Trumpa.

Portal Politico podzielił się w tym tygodniu sondażem, z którego wynika, że zaledwie 40 proc. Amerykanów jest zdania, że prezydent USA jest w dobrej kondycji psychicznej. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj.

Źródło: wprost.pl, wp.wiadomości, rmf24.pl, polsatnews.pl

(Visited 3 352 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj