George Soros znalazł sposób na rozprawienie się z niesforną Polską i Węgrami. Według finansisty najlepszą radą na obejście weta jest wyemitowanie przez UE obligacji wieczystych. W ten sposób pożyczony kapitał nigdy nie podlegałby spłacie.

Jedynie należne roczne odsetki byłyby egzekwowane wieczyście. Według Sorosa postawa Polski i Węgier dzieli Unię Europejską. Miliarderowi nie podoba się również stanowisko Austrii, Danii, Finlandii, Holandii czy Szwecji, które są zainteresowane „oszczędzaniem pieniędzy niż wkładem w dobro wspólne”.

Zobacz również: Radosław Sikorski zarzuca nieudolność rządowi. Błyskawiczna riposta PiS

Istotą obligacji wieczystych miałaby być wieloletnia zależność od dawcy kapitału, który nie podlegałby spłacie. Do propozycji Sorosa odniósł się premier Słowenii Janez Janša, który skomentował, że doprowadziłaby do zniszczenia wspólnoty europejskiej. Następnie skrytykował Sorosa w opublikowanym wpisie na portalu społecznościowym.

— Trzymaj się z dala od Europy, proszę — podkreślił na Twitterze premier Słowenii.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 1 268 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sondaż: Polacy powiedzieli, co myślą o powrocie Donalda Tuska na krajowe podwórko. "Mają dobre wyczucie w tej sprawie"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here