Najnowszy sondaż United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” nie pozostawia złudzeń. Większość Polaków nie obawia się Putina i ataku Rosji na nasz kraj.

Na początku inwazji Rosji na Ukrainę wielu z nas martwiło się, że konflikt rozprzestrzeni się poza okupowany kraj. Szczególny niepokój budziły momenty, kiedy rosyjskie pociski spadały nawet w obrębie kilkudziesięciu kilometrów od granicy z Polską.

Nieobojętna dla naszego samopoczucia był rosyjska propaganda, która podsycała wiele lęków. Jeden z ekspertów przekonywał, że Rosja, gdyby tylko chciała mogłaby zająć Polskę szybciej niż Ukrainę.

Tymczasem minęły dwa miesiące i nic takiego nie miało miejsca. Ponadto rosyjska armia wiele razy pokazała swoją nieporadność i problemy logistyczne.

Władimir Putin do tej pory nie zrealizował najważniejszych celów, które założył sobie przed wojną. W taki oto sposób zaczęto kpić z potencjalnego najazdu wojsk Putina.

Co Polacy sądzą o Putinie?

Najnowszy sondaż United Surveys nie pozostawia złudzeń. Pracownia zadała badanym pytanie, czy ich zdaniem Władimir Putin będzie chciał zaatakować nasz kraj.

28,4 proc. ankietowanych dopuszcza taką możliwość, w tym 5,6 proc. odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 22,8 proc. „raczej tak”.

Odmiennego zdania było 54,5 proc. ankietowanych, w tym 38,7 proc. odpowiedziało „raczej nie”, 15,8 proc. „zdecydowanie nie”.

Sondaż wykazał, że ataku na Polskę o wiele bardziej obawiają się kobiety niż mężczyźni. 39 proc. z nich jest zdania, że Putin zaatakuje Polskę (5 proc. wskazało opcję „zdecydowanie tak”, a 34 proc. „raczej tak”.

Odmiennego zdania jest 32 proc. pytanych pań, w tym 26 proc. odpowiedziało „raczej nie”, a 6 proc. „zdecydowanie nie”.

Nastawienie do tego tematu u mężczyzn wygląda nieco inaczej. 19 proc. z nich jest zdania, że Putin zaatakuje nasz kraj, w tym 6 proc. wskazało odpowiedź „zdecydowanie tak”, a 13 proc. „raczej tak”. Nawet 74 proc. badanych uważa, że tak się nie stanie.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI na grupie 1000 osób w okresie 22-23.04.2022 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Proces Johnnego Deppa i Amber Heard. Aktorka bohaterką wielu memów

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korwin-Mikke zaatakował polski rząd: „Jak teraz wyglądacie, bando kretynów?”

źródło: o2.pl

(Visited 348 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj