Zdaniem słowackich mediów Sputnik V, który został zakupiony przez Słowację, ma inny skład niż jego rosyjski odpowiednik. Według dziennikarzy Rosjanie do innych państw wysyłają preparat słabszej jakości.

Portal słowackiej gazety „DennikN” twierdzi, że udało mu się zapoznać z raportem Państwowego Urzędu Kontroli Leków (SUKL) i Ministerstwa Zdrowia. Wedle dokumentu Sputnik V zakupiony przez Słowację odbiega jakościowo od wersji opisywanej w piśmie naukowym „Lancet”.

Sputnik V nie wszedł jeszcze do użytku na Słowacji. Powodem mają być wątpliwości związane ze składem szczepionki. Preparat miał zostać przebadany przez naukowców.

Zobacz także: Klaudia Jachira lubi robić TO w łóżku! Posłanka otwarcie się przyznała

— Na ich podstawie nie można jednak definitywnie zdecydować o użyciu tego preparatu, gdyż nie ma on akceptacji Europejskiej Agencji Leków (EMA). Podjęcie decyzji jest ponadto niemożliwe z powodu brak dostępu do wszystkich dokumentów dotyczących samej produkcji i bezpieczeństwa Sputnika V — piszą Kresy.pl

Zobacz także: Tusk zabrał w końcu głos w sprawie ujawnionych nagrań. Bezczelnością przebił samego siebie

Co więcej, skład szczepionek ma różnić się względem kraju, do którego został wysłany. Sputnik V eksportowany na Słowację ma mieć inny skład od tego, który trafił do Węgier.

Źródło: NCzas

(Visited 292 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj