Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans rozmawiał ze stacją TVN24 i wyraził swoje głębokie zaniepokojenie w kwestii przegłosowanej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji (lex TVN).

– Jestem głęboko zaniepokojony. Uważam, że wolne media to podstawa każdego państwa członkowskiego Unii Europejskiej – powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Przegłosowanie lex TVN wywołało wiele kontrowersji i emocji. Szczególnie zbuntowały się przeciwko niej środowiska opozycyjne w naszym kraju. Swoje niezadowolenie w tej sprawie wyraził Bix Aliu, Chargé d’Affaires USA w Polsce.

Komentarz zostawiła także wiceszefowa KE Vera Jourova.

– Komisja Europejska nie zawaha się podjąć działań w przypadku niezgodności polskiej ustawy z prawem Unii – przyznała w oświadczeniu na Twitterze.

Nowelizacji polskiej ustawy nie akceptuje przede wszystkim wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans, który powiedział: – Uważam, że wolne media to podstawa każdego państwa członkowskiego Unii Europejskiej, a próby ograniczania wolności mediów są bardzo martwiące.

Unijny polityk nie krył emocji i stwierdził, że jeżeli nowelizacja wejdzie w życie, to zagrozi pluralizmowi na polskiej scenie medialnej.

– Polacy zasługują na informacje pochodzące z różnych źródeł, a nie tylko ze źródła pod kontrolą rządu – przekonywał Timmermans.

Przeczytaj również:  „Niemieccy politycy mówią o stanowisku dla Tuska w strukturach UE”. Co na to były premier?

Na pytanie, czy KE zdecyduje się podjąć kroki ws. nowelizacji, polityk zauważył, że obecnie trwa proces legislacyjny, a ostateczna decyzja należy do prezydenta Andrzeja Dudy.

– Komisja dokona analizy projektu i podejmie konieczne kroki, o ile będą one potrzebne. Komisja będzie bronić wolności słowa, będzie bronić wolnych mediów, więc zrobimy co w naszej mocy, jeśli ta ustawa zostanie przyjęta – zakończył Timmermans.

Zobacz również: Jaki los czeka polskiego dezertera na Białorusi? Ekspert: „Dostanie pracę i skromną pensję” [WIDEO]

Zobacz również: Minister Adam Niedzielski: „Apogeum zakażeń i hospitalizacji w IV fali mamy za sobą”

Źródło: TVN24.pl, Twitter.com, wprost.pl

(Visited 326 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj