Czy w niedzielę 6 grudnia zrobimy zakupy? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w grudniu przewidziano dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia 2020 r. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja w tym roku się odmieni.

Senat przyjął bowiem bez poprawek projekt ustawy, który zakłada, że w najbliższą niedzielę handel będzie dozwolony. Niestety jest to rozwiązanie jednorazowe i wprowadzone jedynie w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

Zobacz również: Rośnie liczba firm ogłaszających niewypłacalność: Najgorsze dopiero przed nami

Ustawa trafi teraz do prezydenta, gdzie będzie czekać na podpis. Projekt poparło 86 senatorów, podczas gdy ośmiu było przeciwko. W pracy nad ustawą skoncentrowano się na fakcie, że chodzi o okres przedświąteczny, kiedy klienci są mocno nastawieni na zakup prezentów dla najbliższych.

— Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej — podkreślono.

źródło: money.pl, wiadomosci.onet.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nie zaszczepiłeś się? Chcą, byś nie wszedł do pracy i sklepu. Totalitarne propozycje trafiły do rządu: "Jarosław Kaczyński stwierdził nawet, że...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here