Czy w niedzielę 6 grudnia zrobimy zakupy? Zgodnie z obowiązującymi przepisami w grudniu przewidziano dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia 2020 r. Wszystko wskazuje jednak na to, że sytuacja w tym roku się odmieni.

Senat przyjął bowiem bez poprawek projekt ustawy, który zakłada, że w najbliższą niedzielę handel będzie dozwolony. Niestety jest to rozwiązanie jednorazowe i wprowadzone jedynie w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

Zobacz również: Rośnie liczba firm ogłaszających niewypłacalność: Najgorsze dopiero przed nami

Ustawa trafi teraz do prezydenta, gdzie będzie czekać na podpis. Projekt poparło 86 senatorów, podczas gdy ośmiu było przeciwko. W pracy nad ustawą skoncentrowano się na fakcie, że chodzi o okres przedświąteczny, kiedy klienci są mocno nastawieni na zakup prezentów dla najbliższych.

— Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej — podkreślono.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa lekceważy problemy, które wystąpią na rynku rzepaku? Obawy producentów są uzasadnione

źródło: money.pl, wiadomosci.onet.pl

(Visited 181 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj