Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wygłosił przemówienie w czasie konferencji prasowej przed szczytem Sojuszu. Polityk ogłosił, że oczekuje wzmocnienia wschodniej flanki. Skomentował również kwestię możliwości użycia przez Rosję broni nuklearnej.

W czwartek w Brukseli odbędzie się szczyt NATO, G7, a także Unii Europejskiej. Stoltenberg przekazał, że domaga się od przywódców Sojuszu, by skoncentrowali się na długotrwałych skutkach i wydali polecenia swoim dowódcom.

– Musimy zapewnić, by NATO odpowiednio odstraszało i chroniło wszystkich sojuszników – mówił sekretarz generalny NATO.
Ponadto wspomniał o sprowadzeniu czterech grup bojowych NATO, które znajdą się w Bułgarii, w Rumunii, na Słowacji i na Węgrzech.

– Oznacza to, że będziemy mieć 8 grup bojowych NATO wzdłuż całej flanki wschodniej: od Bałtyku po Morze Czarne – mówił Stoltenberg.

Polityk przestrzegł również Rosję, by nawet nie myślała o tym, żeby użyć broni nuklearnej, ponieważ będzie to miało daleko idące konsekwencje.

– Rosja nigdy nie wygra wojny nuklearnej – podkreślił.

Zobacz również: Siergiej Ławrow nadal grozi NATO: „To może doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji”

Zobacz również: Sejm: Leszczyna kontra Kaczyński. Poszło o pieniądze na polską armię

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

źródło: TVP.Info, forsal.pl

(Visited 178 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj