propolski.pl: Siergiej Ławrow

Siergiej Ławrow nadal grozi NATO: „To może doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji”

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w mocnych słowach skomentował pomysł wysłania na Ukrainę misji pokojowej NATO. Scenariusz ten zaproponował prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Kijowie.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński, razem z premierem Czech Petrem Fialą oraz z premierem Słowenii Janezem Janszą wybrali się do Kijowa, by prowadzić rozmowy z prezydentem Ukrainy.

W czasie konferencji prasowej prezes PiS wysunął bardzo konkretną propozycję — by na Ukrainę wysłać specjalną misję NATO.

Większość przywódców państw podeszło do tego scenariusza sceptycznie, jednak z pewnymi wyjątkami. W gronie NATO ma odbyć się dyskusja na ten temat.

Siergiej Ławrow komentował niedawno ten pomysł i z miejsca go wyśmiewał. Twierdził, że w rzeczywistości Polska planuje wprowadzić na Ukrainę własne wojska w celu zajęcia Ukrainy zachodniej.

Szef rosyjskiej dyplomacji zareagował teraz dużo ostrzej grożąc Sojuszowi.

– Wysłanie misji pokojowej do Ukrainy może doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji Rosji z NATO – powiedział Siergiej Ławrow.

Zobacz również: Prezydent Joe Biden o podróży do Polski: „Czekam z niecierpliwością”

Zobacz również: Rosyjscy żołnierze wolą nosić ukraińskie buty? Dziennikarz opublikował zdjęcia

źródło: Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these