Obywatele, którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki już od lipca będą mogli nie zakładać maseczek w przestrzeni publicznej. Władze Korei Południowej planują w ten sposób zachęcić Koreańczyków do szczepienia się na COVID-19.

Już od lipca Koreańczycy, którzy dobrowolnie zaszczepili się przeciw COVID-19, będą mogli poruszać się w przestrzeni publicznej bez maseczek. Południowokoreański rząd ogłosił zniesienie części obostrzeń sanitarnych dla obywateli zaszczepionych pierwszą dawką preparatu przeciwko COVID-19.

Premier Kim Boo-kyum zapowiedział podczas środowego posiedzenia sztabu kryzysowego ds. epidemii, że władze już w czerwcu zezwolą zaszczepionym na udział w imprezach masowych.

W lipcu z kolei, zaszczepieni będą mogli poruszać się w przestrzeni publicznej bez obowiązku zakrywania ust i nosa.

Reuters podaje, że w 52-milionowym kraju odsetek zaszczepionych wynosi póki co 7,7 procent. Premier Korei Południowej zaznaczył, że rząd spodziewa się zaszczepić do października ponad dwie trzecie koreańskiej populacji.

Blisko 60 proc. obywateli w wieku od 65 do 74 lat zarejestrowało się w 12 tys. placówek medycznych, które od czwartku zainaugurują kluczowy etap kampanii szczepień. Szczepionki będą udostępniane w 12 tys. placówek służby zdrowia poinformował w środę szef resortu zdrowia Kwon Deok-cheol.

Przeczytaj również:  Joe Biden wykopyrtnął się na rowerze: "Nic mi się nie stało" [WIDEO]

Przeczytaj również: Znów się zaczyna? Blisko stu uczniów objęto kwarantanną, nauczycielka z pozytywnym testem na COVID. Szczegóły

Przeczytaj również: Tyle osób zakaziło się lub zmarło na COVID-19 po przyjęciu szczepionki. Ujawniono dane

źródło: Nczas

(Visited 2 398 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj