Duńska telewizja publiczna emituje obecnie drugi sezon skandalicznego programu skierowanego do najmłodszych. „Ultra smider tøjet” polega na obnażaniu się dorosłych przed 11-13-letnimi dziećmi. Produkcji „Ultra zrzuca ubrania” (polskie tłumaczenie) ma w zamierzeniu przemycać walory edukacyjne.

Kanał „Ultra” jest częścią duńskiej telewizji publicznej. W drugim sezonie programu obnażeni przed dziećmi dorośli odpowiadają na zadawane pytania dotyczące narządów płciowych, tatuaży oraz szczegółów anatomicznych. Produkcją zainteresowani są m.in. Holendrzy oraz Norwedzy, którzy wyrazili chęć zaadoptowania zbliżonego formatu w swoich krajach.

Program przeznaczony jest dla widzów w wieku od 7 do 12 lat. W studiu przebywają dzieci oraz dorośli ubrani wyłącznie w szlafroki. Stopniując napięcie, starsi zrzucają okrycia i zaczynają obnażać się przed małoletnimi, udzielając odpowiedzi na ich pytania dotyczące cielesności.

— Być może niektórzy ludzie mówią: o mój Boże, łączą nagość i dzieci. Ale to nie ma nic wspólnego z seksem, chodzi o postrzeganie ciała jako naturalnego, tak jak robią to dzieci — przekonuje gospodarz i twórca „Ultry” Jannick Schow.

„Ultra smider tøjet” wywołuje olbrzymie kontrowersje nie tylko za granicą. Program spotkał się z gromami krytyki także w Danii. Jeden z liderów Duńskiej Partii Ludowej, poseł Peter Skaarup określił show „wulgarnym” i „ekstremalnym”.

Przeczytaj również: Uczeń z USA ujawnia, jak wygląda jego szkoła średnia. „Trump odbiera ludziom wolność. Do nauczycieli trzeba się zwracać preferowanymi zaimkami”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 789 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Poseł SLD drwiąco: "Proponuję spróbować się utrzymać w Warszawie za 6,5 tys. złotych na rękę plus dieta 2,5 tys. złotych"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here