W mieście Ust-Ilimsk w obwodzie irkuckim, na Syberii, miała miejsce strzelanina w komisariacie wojskowym. Prowadzono w nim mobilizację na wojnę z Ukrainą. O szczegółach informuje agencja Reutera. Wiadomo, że przewodniczący z centrum poboru został mocno zraniony.

25-letni mieszkaniec obwodu irkuckiego został zatrzymany przez policję. Sieć obiegło nagranie z incydentu w komisariacie. Pojawiło się ono na kanale znanego blogera Ilji Warłamowa na Telegramie.

– Przewodniczący komisji (w Ust-Ilimsku) jest reanimowany. Znajduje się w bardzo ciężkim stanie, lekarze walczą o jego życie. Sprawca z pewnością zostanie ukarany – powiedział gubernator regionu irkuckiego Igor Kobziew.

Przypomnijmy, że Władimir Putin wygłosił 21 września orędzie w którym zadecydował o „częściowej mobilizacji”. Ponadto zagroził „użyciem wszelkich środków”, by ochronić Rosję przed zagrożeniami z Zachodu. Wielu Rosjan zbuntowało się z racji konieczności pójścia na front. W rosyjskich miastach doszło do demonstracji i zamieszek, a w konsekwencji aresztowań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kulisy odejścia gwiazdora „Świata według Kiepskich”. Co dolegało Dariuszowi Gnatowskiemu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Janusz Korwin-Mikke o polskich podatnikach. Mają gorzej niż niewolnicy w Rzymie? [FOTO]

źródło: Telegram

(Visited 147 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj