propolski.pl: Rosja ogłosiła listę wrogich państw. Co z Polską?

Rosja ogłosiła listę wrogich państw. Co z Polską?

Rosja przedstawiła publicznie listę państw, które są wrogie Federacji Rosyjskiej. To kraje, które dopuściły się nieprzyjaznych działań wobec Rosji, w tym jej obywateli czy firm.

Na czarnej liście państwa rządzonego przez prezydenta Władimira Putina znalazły się między innymi kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone. Rosyjska agencja TASS podała wiadomość o tzw. czarnej liście państw, które zdecydowały się nałożyć sankcje na Federację Rosyjską, po rozpoczęciu jej wojny z Ukrainą. Czy Rosja uwzględniła w tym zestawieniu Polskę?

Zgodnie z dekretem, który został zatwierdzony, rosyjscy obywatele i firmy, które są zobowiązane walutowo wobec zagranicznych wierzycieli z listy krajów nieprzyjaznych, będą mogły spłacać je w rublach. Niestety Polska również została uznana za nieprzyjazne państwo.

Lista państw obejmuje: Stany Zjednoczone i Kanadę, kraje Unii Europejskiej, Wielką Brytanię, Ukrainę, Czarnogórę, Szwajcarię, Albanię, Andorę, Islandię, Liechtenstein, Monako, Norwegię, San Marino, Macedonię Północną, a także Japonię, Koreę Południową, Australię, Mikronezję, Nową Zelandię, Singapur i Tajwan.

ZOBACZ TEŻ: Tusk wkurzony: Rząd za długo zwleka z ustawą

ZOBACZ TEŻ: Rząd przyjął ustawę, która ma pomóc uchodźcom z Ukrainy. Będzie też wsparcie finansowe

Źródło: wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these