propolski.pl: Siergiej Ławrow

Rosja ma zamiar kontynuować rozmowy pokojowe. Postawiła jednak warunek

Siergiej Ławrow ogłosił, że Rosja zamierza kontynuować rozmowy pokojowe z Ukrainą. Stawia jednak jeden warunek, który raczej trudno będzie spełnić.

29 kwietnia władze Ukrainy przyznały, negocjacje z Rosją, które prowadzone są w formie zdalnej, są na skraju załamania. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami mogło się wydawać, że obie strony doszły do jakiegoś porozumienia.

Odmienne stanowisko od ukraińskich władz ma szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow, który poinformował, że w czasie spotkań grup roboczych z obu krajów omawia się wstępny projekt traktatu.

Siergiej Ławrow postawił dość niespodziewany warunek, który znalazł się wśród innych postulatów. Mianowicie wspomniał o zniesieniu sankcji nałożonych na Rosję przez państwa zachodnie po ataku na Ukrainę.

– W porządku obrad znajdują się między innymi kwestie denazyfikacji, uznania nowych geopolitycznych rzeczywistości, zniesienie sankcji oraz status języka rosyjskiego – podkreślił Siergiej Ławrow, który dodał, że „popiera rozmowy pokojowe, ale w tej chwili są one bardzo trudne”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukaszenka twierdził, że w Polsce brakuje jedzenia. Białorusin mu odpowiedział: „Pozdrowienia z Warszawy” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kiedy dziennikarz zapytał ją o Tuska nie wytrzymała. Ostre słowa emerytki [WIDEO]

About the Author

One thought on “Rosja ma zamiar kontynuować rozmowy pokojowe. Postawiła jednak warunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these