Rzeczniczka MSZ Rosji Marcia Zacharowa odniosła się do wniosku Ukrainy, o wykluczenie Federacji Rosyjskiej z Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ukraina złożyła wniosek o wykluczenie Rosji z Rady Bezpieczeństwa ONZ. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba wyjaśnił, że Rosja jest uzurpatorem miejsca Związku Radzieckiego w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

– Dzisiaj zrobiliśmy ważny krok. Ukraina zainicjowała proces mający na celu wykluczenie Rosji z Rady Bezpieczeństwa ONZ i ogólnie z tej organizacji. Przedstawiliśmy na szczeblu oficjalnym nasze szczegółowe i uzasadnione stanowisko w sprawie przyczyn obecności Rosji w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – stwierdził Kułeba.

– Przedstawiliśmy szczegółowe dowody na to, że 31 lat temu delegacja rosyjska po prostu zajęła miejsce ZSRR, państwa, które w tym czasie przestało istnieć, w Radzie Bezpieczeństwa ONZ bez żadnych prawnych podstaw do tego – podkreślił szef ukraińskiego MSZ.

W sprawie tej nie mogła milczeć rzeczniczka MSZ w Moskwie Maria Zacharowa, który skwitowała, że nie ma potrzeby reagować na propozycję okupowanego kraju.

– Nic nie trzeba robić. To właśnie jest sytuacja, kiedy psy szczekają, a karawana idzie dalej – dodała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małopolska: Dziecko chodziło po parapecie. Rodzice pod wpływem narkotyków

źródło: DoRzeczy.pl / wp.pl

(Visited 130 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj