propolski.pl: Lewandowski

„Nie było przebaczenia”. Hiszpańskie media komentują sprawę Roberta Lewandowskiego

Na Roberta Lewandowskiego spadła ostatnio miażdżąca fala krytyki. Wszystko po tym, jak biało-czerwoni odpadli z mundialu w Katarze. Jeszcze przed rozpoczęciem MŚ polski napastnik został usunięty z boiska podczas spotkania z Osasuną. W efekcie piłkarz został wykluczony na trzy spotkania.

Robert Lewandowski po sfaulowaniu przeciwnika wykonał pewien gest, który został uznany przez włodarzy hiszpańskiej ligi za obraźliwy.

Polak za swoje zachowanie został ukarany karą w postaci zawieszenia w trzech meczach. Hiszpańskie media nie godzą się z tym werdyktem i wyraziły dezaprobatę dla wspomnianej decyzji.

Hiszpańskie media o Lewandowskim

— Lewandowski – najlepszy transfer od dawna — napisał kataloński „Sport”. Ponadto dodano, że dla polskiego napastnika „nie było przebaczenia”. Serwis uważa, że kara dla Lewandowskiego jest „absurdalna i nieproporcjonalna”.

— Jego wpływ na zespół, mimo że występuje w nim jako nowicjusz, jest całkowity. Dzięki swojemu doświadczeniu i osobowości zdobył zaufanie Xaviego i miłość fanów, którzy powitali go jako swoją nową gwiazdę. Kibice „Barcy”, sieroty Messiego, potrzebowali gwiazdy, której mogliby się trzymać. A w Lewandowskim znaleźli swoje nowe piłkarskie i emocjonalne oparcie. Bo Polak wpisał się w klub od pierwszego dnia. Doskonale zrozumiał istotę i historię Barcelony. I stał się najlepszym ambasadorem jej modelu funkcjonowania — przyznał hiszpański „Sport”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosja komentuje wniosek Kijowa. Mocne słowa Zacharowej

źródło: Interia.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these