Zapowiadana od dłuższego czasu misja Virgin Galactic została zwieńczona sukcesem. Samolot kosmiczny VSS Unity spełnił marzenie miliardera Richarda Bransona i wyniósł go na wysokość 91,44 km nad Ziemię.

Wydarzenie to otworzyło nowy rozdział w historii kosmicznej turystyki. W niedzielę 11 lipca o godz. 16:30 czasu polskiego brytyjski miliarder Richard Branson poleciał w kosmos wraz z pięcioma innymi osobami. Początkowo lot miał mieć miejsce o godz. 15 czasu polskiego, jednak ze względu na utrudnione warunki pogodowe został przesunięty.

Załoga przez kilka minut doświadczała stanu nieważkości, a około godziny 17:40 szczęśliwie wróciła na Ziemię. Ten krok to wręcz historyczny moment dla kosmonautyki i wstęp do wprowadzenia oferty komercyjnych podróży turystycznych. Richard Branson twierdzi, że na lot w kosmos ma obecnie nawet 600 chętnych. Koszt biletów na kosmiczną wycieczkę to nawet 250 tys. dolarów.

Samolot kosmiczny VSS Unity został stworzony przez firmę The Spaceship Company — przedsiebiorstwa założonego z Bransonem oraz Burtem Rutanem.

Za jego sterami zasiadło dwóch pilotów, kapitan Dave Mackay i pilot Michael Masucci.

Zobacz również: Nie uwierzysz, co Trzaskowski zrobił swojemu psu. „Bąbel ma to za sobą”

Zobacz również: Jan Kanthak o Tusku: „Znamy go z tego, że jest furiatem… [WIDEO]

źródło: tysol.pl, onet.wiadomości.pl

(Visited 263 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sławomir Mentzen stracił cierpliwość: "Czasem ręce już naprawdę opadają i odechciewa się wszystkiego"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here