Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow odniósł się do sobotniego wystąpienia Joe Bidena w Warszawie, który mówił o surowych sankcjach dla Rosji. Polityk stwierdził, że „w Rosji nie ma oligarchów”.

Rzecznik Kremla skomentował ostatnie wystąpienie prezydenta USA Joe Bidena, który przyleciał do Warszawy.

— To absolutnie uczciwi legalni przedsiębiorcy. Zostali obrabowani. Zostali obrabowani w ten sam sposób, w jaki na Dzikim Zachodzie, z pomocą Smith&Wesson (producenta rewolwerów), obrabowano podróżników — tak to się stało — powiedział Pieskow.

Polityk dodał, że prezydent USA Joe Biden postrzega usankcjonowanych rosyjskich przedsiębiorców za „oligarchów, którzy rzekomo są architektami tego, co się dzieje.

— Oczywiście prezydent USA nie rozumie, że to nie są oligarchowie. Jedynym oligarchą, który niedawno doszedł do władzy jest Trump — skwitował Pieskow.

Pieskow zaznaczył, że jedynym rosyjskim oligarchą jest Michaił Chodorkowski.

— Za jachty, samoloty i domy płacono podatki i pieniądze, na których rozwijały się gospodarki Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej — zauważył rzecznik.

Amerykański przywódca podkreślił, że Stany Zjednoczone ukarały sankcjami 140 rosyjskich oligarchów oraz członków ich rodzin „szukając ich nielegalnie zdobytej własności, ich jachtów, luksusowych apartamentów i rezydencji”.

Zobacz również: 12-letni tygrys amurski o imieniu Putin nie żyje. Dostał zawału serca

Zobacz również: Silne eksplozje nad Lwowem. Putin zrobił to w czasie wizyty Bidena w Polsce

źródło: o2.pl

(Visited 1 122 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj