Niemiecki tabloid „Bild” jest zdania, że rosyjski prezydent Władimir Putin ukrył się w bunkrze na Uralu razem z grupą oligarchów.

Jak ustaliła gazeta, Władimir Putin wyjechał z Moskwy i schował się w bezpieczniejszym miejscu.

Ukraiński wywiad dodał, że doniesienia o wyjeździe Putina ze stolicy pojawiały się już wcześniej. Nie da się ukryć, że prezydent jest wściekły, ponieważ operacja militarna nie przebiega po jego myśli.

Trwa piąty dzień wojny na linii Rosja-Ukraina. Coraz więcej osób dostrzega, że najważniejsze cele Kremla nie zostały zrealizowane.

Rosjanie wybrali sobie na cel najważniejsze ukraińskie miasta w tym stolicę — Kijów. Na tych obszarach doszło do ciężkich walk, chociażby w Charkowie. Rosjanie zacięcie ostrzeliwali wybrane przez siebie miejsca, licząc na szybkie poddanie się Ukrainy. Tak się jednak nie stało, ukraińscy żołnierze bronią się dzielnie do tej pory, zbijając napastnika z tropu.

Ministerstwo zdrowia Ukrainy poinformowało, że od początku tych dramatycznych chwil śmierć poniosło 352 cywilów, a tym 14 dzieci. Ranne zostały natomiast 1684 osoby, w tym 116 dzieci.

Rosyjska armia niechętnie podaje informacje o stratach. W końcu wiceminister obrony Ukrainy Anna Malyar przekazała wiadomości o stratach w armii rosyjskiej w okresie od 24 lutego do 28 lutego.

Przeczytaj również:  Dramat w Wielkiej Brytanii. Nie żyje 14-letni Polak

Jak się okazuje, Rosjanie stracili 5300 żołnierzy, 29 samolotów, 29 helikopterów, 191 czołgów, 816 opancerzonych wozów bojowych, 74 działa, a także 2 statki/łodzie i 5 środków obrony przeciwlotniczej.

Wiceminister dodała, że dane te mogą być niedokładne, ponieważ dowódcy armii Ukrainy koncentrują się teraz na działaniach wojennych.

źródło: DoRzeczy.pl, Bild, YouTube

(Visited 450 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj