Prezydent Władimir Putin wyjawił, że najnowsze uzbrojenie Rosji jest o wiele lepsze niż to, które posiadają jego przeciwnicy.

– Rosja jest gotowa sprzedawać zaawansowaną broń sojusznikom na całym świecie i współpracować w rozwoju technologii wojskowej – powiedział Władimir Putin w czasie pokazu broni w Moskwie.

Rosyjski polityk przekonywał, że „Rosja ceni sobie silne więzi z Ameryką Łacińską, Azją i Afryką i jest gotowa zaoferować partnerom i sojusznikom najnowocześniejsze rodzaje broni – od broni strzeleckiej po pojazdy opancerzone i artylerię, samoloty bojowe i bezzałogowe statki powietrzne”.

Przechwałki Władimira Putina

– Prawie wszystkie z nich zostały użyte więcej niż raz w prawdziwych operacjach bojowych. Mówimy o precyzyjnej broni i robotyce, o systemach walki opartych na nowych zasadach fizyki. Wiele z nich wyprzedza swoje zagraniczne odpowiedniki o lata, a może dekady, a pod względem cech taktycznych i technicznych znacznie je przewyższa – dodał Putin.

Rosyjski prezydent wyjaśnił, że „Rosja opowiada się za jak najszerszym wszechstronnym rozwojem i współpracą wojskowo-techniczną”.

– Dziś, w warunkach zaufania do rodzącego się wielobiegunowego świata, jest to szczególnie ważne. Wysoce doceniamy fakt, że nasz kraj ma wielu podobnie myślących sojuszników i partnerów na różnych kontynentach. Są to państwa, które nie poddają się tzw. hegemonowi. Ich przywódcy wykazują prawdziwie męski charakter i nie uginają się – skwitowal Putin.

Przeczytaj również:  Rosyjscy weterani wściekają się na Putina. Określają go „idiotą”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosjanie uderzyli w prezydenta Dudę! Użyli do tego zmanipulowanego zdjęcia

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „To jest do niczego”. Łukaszenka wizytował fabrykę motocykli i wpadł w szał [WIDEO]

Źródło: Al Jazeera / Reuters / TASS

(Visited 126 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj