Politico ostrzega, że konsekwencje wojny na Ukrainie mogą być bardzo poważne dla Europy. Szczególnie jeżeli konflikt będzie przeciągać się w czasie.

Zimy obawia się większość europejskich krajów. W Polsce sytuacja również nie jest łatwa. Szef polskiego rządu zalecił państwowym spółkom zakup dodatkowych 4,5 ton węgla na potrzeby gospodarstw domowych. Jest to efekt rezygnacji z rosyjskich surowców, a także element działań prezydenta Rosji, który gra bezpieczeństwem energetycznym wywołując strach i niepewność.

– Europejczycy będą prawdopodobnie musieli nauczyć się mniej podróżować, jeść oszczędniej i ubierać dodatkowe swetry, zamiast podkręcać termostat – przekazali dziennikarze Politico.

– Teraz plan Putina polega na tym, by zafundować surową zimę Europie – dodał politolog Ivan Krastev.

Nie da się również przejść obojętnie, jeśli chodzi o kolejną falę koronawirusa. Wyborcy frustrują się tutaj coraz bardziej.

– Nic dziwnego, że niektórzy zastanawiają się, jak długo zachodnie rządy będą w stanie zachować jedność i determinację wobec rosyjskiej agresji – wyjaśniło Politico.eu.

Jakie plany ma Władimir Putin?

– Plan głodowy Putina ma na celu wywołanie fali uchodźców z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, czyli regionów, które zazwyczaj karmi Ukraina. To spowoduje destabilizację Unii Europejskiej. Wyzwaniem dla polityków będzie zachowanie właściwej postawy wobec Rosji i nieuginanie się wobec presji Putina, przy jednoczesnym przekonywaniu wyborców, dlaczego nie należy iść na ustępstwa wobec Rosji i trzeba pogodzić się z narastającymi trudnościami – wskazało Politico, cytując Timothy’ego Snydera.

Przeczytaj również:  „To, co robi, robi z pobudek patriotycznych”. Wałęsa zachwala Tuska

– Jeśli zaś Rosja całkiem odetnie dostawy gazu do Europy, to z nadejściem zimy rządy będą musiały stopniowo zawieszać pracę firm w sektorach, które nie mają znaczenia strategicznego, a następnie w innych branżach i w ostateczności ograniczyć ogrzewanie w budynkach mieszkalnych – dodał Bruegel Simone Tagliapietra.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaczyński grzmiał: Unia nośnikiem lewackiej ideologii! Powtarzam: nie lewicowej, a lewackiej [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dawid Podsiadło atakuje katolików. Ta piosenka zrobiła już ponad milion wyświetleń [WIDEO]

źródło: Politico, tvn24

(Visited 97 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj