Zarówno w Europie, jak i w Polsce nasilają się masowe protesty przeciwko restrykcjom i lockdownom wprowadzonym z powodu pandemii koronawirusa. W sobotę w Danii miała miejsce kolejna manifestacja, która zakończyła się ostrymi starciami z policją w dwóch miastach (Kopenhaga i Aalborg).

W efekcie bójek do aresztu trafiły 23 osoby. Duńskie media przekazały, że na ulicach Kopenhagi pojawiło się nawet 250 osób. Niezadowoleni obywatele wyszli, by manifestować swoje niezadowolenie. Organizatorami wydarzenia była grupa zwana „Faceci w czerni”. Demonstranci zachowywali się głośno i krzyczeli „Wolność dla Danii, mamy dość”.

Zobacz również: Anthony Hopkins już od 45 lat nie pije alkoholu. Wyznał, co uratowało go przed upadkiem [WIDEO]

Oczywiście mieli tutaj na myśli lockdown, który został wprowadzony przez rząd z powodu epidemii COVID-19. Momentami sytuacja stawała się naprawdę niebezpieczna i trudna do opanowania. Protestujący dopuścili się bowiem ataków na policję, rzucając butelkami i petardami. Z mediów dowiadujemy się, że dwie osoby zaatakowały policjanta, naruszając przepisy dotyczące pirotechniki.

Zobacz również: Rząd zlikwiduje możliwość odmowy przyjęcia mandatu? Jest projekt ustawy

Kopenhaska policja stanęła przed wyjątkowym zadaniem, ponieważ manifestacja stale przybierała na sile. Sytuację utrudniał fakt, że część aresztowanych dobrze znana była ze środowiska „chuligańskiego”. Jak przekazała duńska TV 2, 8 z 18 aresztowanych będzie poddana przesłuchaniu konstytucyjnemu.

Przeczytaj również:  Sondaż. Niemcy ocenili pracę rządu Olafa Scholza

Źródło: youtube.com, nczas.com

(Visited 946 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj