Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy zaapelował do Gruzinów, którzy postanowili solidaryzować się z Ukraińcami poprzez stworzenie wiecu poparcia. Cała manifestacja miała miejsce w Tbilisi i przyciągnęła tłumy obywateli Gruzji. Zgromadzeni wymachiwali gruzińskimi oraz ukraińskimi flagami.

Prezydent Ukrainy przemówił do zebranych, stwierdzając, że „dzisiaj wszyscy jesteśmy żołnierzami”.

– Lekarze, dzieci, które ratują nas uśmiechem i łzami. Serce Ukrainy jest naszą motywacją. Chronimy nasze domy, nasz kraj przed wojną, agresją ze strony Rosji – powiedział Zełenski.

Polityk poprosił także o minutę ciszy dla wszystkich, którzy stracili życie w wyniku rosyjskiej inwazji.

– Wychodźcie na ulice, wspierajcie Ukrainę, wspierajcie naszą wolność, bo jest to zwycięstwo nie tylko nad rosyjskim wojskiej, ale światłości nad ciemnością, dobra nad złem. Proszę nie milczeć. Wspierajcie Ukrainę. Jeżeli Ukraina nie przetrwa, padnie, to zginie cała Europa. Znam nasz naród. Gdy zwyciężymy, będzie to wielkie zwycięstwo demokracji i wolności. Wówczas minuty ciszy będą zamienione na lata rozbudowy. Europo, bądź tak bohaterska, jak naród Ukrainy – mówił ukraiński przywódca.

W jego ocenie „agresja Rosji nie zatrzyma się na Ukrainie” i może dramatycznie rozszerzyć swoje wpływy.

– Jeśli miałoby nas zabraknąć, to kolejna będzie Estonia, potem Łotwa, potem Litwa. Dalej Gruzja, Polska, aż do granic muru berlińskiego. Jest rok 2022, XXI wiek, a cały czas na naszej ziemi mają miejsce akty, o których kiedyś mówiliśmy, że nigdy nie mogą się wydarzyć. To nie jest tak, że ja gardzę Rosjanami. Różnica jest taka, że oni się boją, boją się przeciwstawić swojemu prezydentowi – tłumaczył Wołodymyr Zełenski.

Zobacz również: Rosjanie ponoszą coraz większe straty. Ukraina podała najnowsze dane

Zobacz również: Co za szał! „Pijak ucieka!”. Braun zatrzymuje Szumowskiego w szpitalu [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 452 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj