propolski.pl: Macron i Putin odbyli rozmowę

Prezydent Francji i prezydent Rosji odbyli rozmowę. Putin przedstawił swoje warunki

Trwa wojna na Ukrainie. W poniedziałek szczęśliwie doszło do negocjacji między Rosją a Ukrainą. Tuż po nich miały miejsce rozmowy między prezydentem Francji Emmanuelem Macronem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Rosyjski prezydent przedstawił warunki będące gwarantem wyciszenia konfliktu.

Mija piąty dzień, odkąd Rosja dopuściła się militarnej inwazji na Ukrainę. W poniedziałek przebiegły pierwsze negocjacje, które trwały do godzin popołudniowych.

– Delegacje ukraińska i rosyjska odbyły dziś pierwszą rundę rozmów, której głównym celem było omówienie kwestii zawieszenia broni na terytorium Ukrainy oraz działań wojennych – zaznaczył Michaił Podoljak, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy.

Trochę nadziei w całą sytuację tchnęła rozmowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, z której wynika, że rosyjski prezydent domaga się spełnienia kilku warunków.

Dowiadujemy się, że Emmanuel Macron zaapelował do Putina o wstrzymanie inwazji, a co za tym idzie ostrzałów i ataków na ludność. Prezydent Francji prosił, aby nie niszczyć również infrastruktury cywilnej i szanować międzynarodowe prawo humanitarne.

Również Kreml wydał komunikat z którego wynika, że Władimir Putin ujawnił wstępne warunki zakończenia konfliktu. Wymienia tutaj uznanie Krymu jako terytorium rosyjskiego, denazyfikację rządu ukraińskiego oraz status neutralny Kijowa.

Zobacz również: Zełenski wygłosił apel do rosyjskich żołnierzy: „Ratujcie życie. Po co wam to wszystko?”

Zobacz również: Mała dziewczynka o swojej dramatycznej ucieczce z Ukrainy: „Bardzo nie chciałam umrzeć” [WIDEO]

źródło: Twitter.com, Interia.pl, onet.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these