propolski.pl: Biografia o Zełenskim w polskim sklepie

Zełenski wygłosił apel do rosyjskich żołnierzy: „Ratujcie życie. Po co wam to wszystko?”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w czasie ostatniego przemówienia zaapelował do rosyjskich żołnierzy i zalecił im, aby ratowali swoje życie. Ponadto poinformował o stratach rosyjskich wojsk.

– 4,5 tysiąca rosyjskich żołnierzy zginęło do tej pory na Ukrainie – oznajmił ukraiński prezydent.

– Nie słuchajcie waszych oficerów i propagandystów. Zostawiajcie sprzęt i ratujcie życie – powiedział Zełenski, zadając wojskowym kluczowe pytanie; po co właściwie tutaj przybyli?

– Po co wam to wszystko? Rosyjskie matki, rosyjscy nauczyciele, rosyjscy przedsiębiorcy, po prostu zwykli ludzie – już 4500 rosyjskich żołnierzy zostało zabitych. Po co tu przyszliście? Doświadczyliśmy tyle, ile niektórym innym narodom nie było dane w ciągu dziesięcioleci. Długo mówiono nam, że z Ukraińcami wciąż jest coś nie tak. Że przez dekady mają odrabiać tzw. prace domowe. Przez to często nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, do czego jesteśmy tak naprawdę zdolni. W rozmowach z naszymi partnerami odczuwam szczery szacunek. Ukraińcy pokazali światu, kim są. A Rosja pokazała, jaka się stała – wyjaśniał poruszony prezydent.

Polityk przypomniał, że ukraińscy żołnierze walczą nie tylko o Ukrainę, ale także o całą Europę, pokój, demokrację, życie dzieci oraz równouprawnienie.

Zobacz również: Charków szczęśliwie pozostaje pod kontrolą obrońców Ukrainy: „Całą noc odpieraliśmy atak”

Zobacz również: Krzysztof Rutkowski rozważa wyjazd na Ukrainę: „Mam pojazdy pancerne”

źródło: RMF FM

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these