Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zaapelował do pracowników fabryki Lockheed Martin, którzy zajmują się wytwarzaniem pocisków przeciwpancernych Javelin.

Ponadto przywódca USA stwierdził, że Ukraińcy „ośmieszają rosyjskie wojsko”.

Stany Zjednoczone wysłały na pomoc Ukrainie 5,5 tysiąca amerykańskich pocisków przeciwpancernych Javelin, które wytwarzane są w fabryce Lockheed Martin w hrabstwie Pike. Do tego miejsca przybył prezydent Joe Biden i rozmawiał z pracownikami. Podziękował im za to, że dzięki ich pracy Ukraina ma możliwość, by się bronić.

– Sprawiacie, że Ukraińcy mogą się bronić, a my nie musimy ryzykować wywołania III wojny światowej poprzez wysłanie amerykańskich żołnierzy do walki z rosyjskimi żołnierzami – powiedział Joe Biden.

Prezydent USA wezwał Kongres do zaakceptowania dodatkowej pomocy dla Ukrainy w wysokości 33 miliardów dolarów. Dodał, że dotychczasowe fundusze, które były przeznaczone na wzmocnienie bezpieczeństwa Ukrainy były „bezpośrednią inwestycją w obronę wolności i demokracji”.

– Jeśli nie sprzeciwiamy się dyktatorom, jak pokazała nam historia, ich apetyt na władzę wciąż rośnie. Ta walka nie będzie tania. Ale poddanie się agresji kosztowałoby jeszcze więcej – mówił amerykański przywódca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jakimowicz zerwał tęczową flagę! W mediach znowu zawrzało

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Komisarz UE powiedział o karach dla Polski. Europoseł PiS nie wytrzymał [WIDEO]

źródło: twitter.com, gazeta.pl

(Visited 118 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj