Prezes Pfizera Albert Bourla poinformował na Twitterze, że otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19.

60-letni polityk zaszczepił się aż cztery razy preparatem swojej firmy. Napisał, że doświadcza bardzo łagodnych objawów choroby. Dodał, że podda się izolacji i będzie przyjmował lek Paxlovid. Przypomnijmy, że został on dopuszczony do stosowania przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

To nie pierwszy polityk, który po zaszczepieniu się zachorował na koronawirusa. Tak samo było w przypadku prezydenta USA Joe Bidena oraz jego doradcy medycznego Anthonego Fauciego. Obaj przyjęli jakiś czas temu drugą dawkę przypominającą szczepionki.

Nie ukrywają, że pomimo przyjmowania Paxlovidu, ponownie otrzymali pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

„Chciałbym poinformować, że uzyskałem pozytywny wynik testu #COVID19. Jestem wdzięczny za otrzymanie czterech dawek szczepionki Pfizer-BioNTech i czuję się dobrze, doświadczając bardzo łagodnych objawów. Izoluję się i rozpocząłem kurs Paxlovidem” – napisał Bourla w mediach społecznościowych.

„W naszych wysiłkach na rzecz walki z tą chorobą zaszliśmy tak daleko, że jestem przekonany, iż szybko wrócę do zdrowia. Jestem niezmiernie wdzięczny za niestrudzone wysiłki moich współpracowników z firmy Pfizer, którzy pracowali nad udostępnieniem szczepionek i metod leczenia dla mnie i ludzi na całym świecie” – dodał szef koncernu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto by pomyślał! Niemcy stworzyli fundację, aby ominąć sankcje na Nord Stream 2?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dodatek węglowy to nie wszystko. Możesz ubiegać się o więcej

źródło: Twitter, DoRzeczy

(Visited 251 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj