Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Donalda Tuska, by ten ustąpił z pełnionej przez siebie funkcji.

— Wzywam Donalda Tuska, żeby zrezygnował natychmiast z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej — powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał przy tym, że z racji błędów popełnionych przez to ugrupowanie, Władimir Putin może sobie teraz pozwolić na szantażowanie Europy.

— Nie dywersyfikowaliście niestety dostaw gazu. Nie byliście za ochroną naszej granicy. Przynajmniej teraz nie przeszkadzajcie — podkreślił szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki zauważył, że „Polska zrobiła o niebo więcej już dzisiaj dla bezpieczeństwa Ukrainy i dla pobudzenia świadomości ludzi w całej Europie”.

Premier RP pokazał także drugi aspekt tej sprawy.

— Nikt nie zrobił więcej dla Rosji Putina, dla budowy Nord Stream 2 niż Europejska Partia Ludowa. Europejska Partia Ludowa, na której czele stoi Donald Tusk, który pobiera tam zapewne pensje, ma tam swoich mocodawców za granicą — powiedział Morawiecki, który nie ukrywał, że zależy mu na natychmiastowej rezygnacji Donalda Tuska z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej.

— Panie Donaldzie, warto być przyzwoitym i warto, żeby zrezygnować z tego przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej, która doprowadziła do szalonego błędu. W związku z tym, na bok te wszystkie uszczypliwości i warto podjąć męską decyzję i zrezygnować z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej. Do tego Pana natychmiast wzywam — zakończył polityk.

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

Zobacz również: Oburzające pytanie Moniki Olejnik do Gowina. Dziennikarka TVN przeszła samą siebie [WIDEO]

Zobacz również: FreeBuds Lipstick firmy Huawei to słuchawki, które sprytnie łączą modę i technologię

źródło: Twitter.com, Interia.pl, dziennik.pl

(Visited 528 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj