W ostatnim roku komputery osobiste odzyskały swoje utracone miejsce w domu. Dokonały tego jako zespoły zarówno do pracy, jak i nauki, a nawet rozrywki. To właśnie dzięki temu odrodziły się podstawowe laptopy, czyli zwykłe, uniwersalne urządzenia.

Huawei Matebook D15 jest jednym z najlepszych przykładów, które możemy znaleźć na rynku. Z obfitym ekranie, ale niewielka waga, to 2021 został odnowiony z nowych procesorów Intel i jego zintegrowany Xe grafiki, które, jak sprawdziliśmy w tej kompletnej analizy, dać mu bardzo interesujące dodatkowe jako główny komputer w domu.

Duży, ale lekki i dobrze wykończony laptop

Design Huawei Matebook D15 nie jest niczym rewolucyjnym. To klasyczny wygląd, którego można oczekiwać od laptopa bez szczególnego skupienia, więc powinien starać się dopasować do jak największej liczby profili. Korpus ze stopu aluminium, dobrze wykończony i z gładkimi liniami, aby być przyjemnym w dłoni i nie agresywnym w dotyku, zapewnia niezbędną solidność dla laptopa bojowego w domu, nie zaniedbując przy tym wagi.

Huawei udało się osiągnąć laptopa z obfitym ekranem, 15,6 cala, zachowując bardzo poprawną wagę i wymiary. Pomimo bycia przed 15,6-calowym urządzeniem , Matebook D15 waży 1,5 kg , oprócz utrzymania swoich wymiarów zawartych przez dobry stosunek ciała do ekranu, bliski 90% dzięki bardzo zauważalnej redukcji ramek.Huawei Matebook D15 , jak już wskazaliśmy, jest urządzeniem o odpornym wyglądzie, będąc jednocześnie bardzo stabilnym na stole dzięki gumowym nóżkom, które również pomagają lekko podnieść urządzenie dla odpowiedniego chłodzenia. Nie posiada on otworów wentylacyjnych po bokach, ale na spodzie i na zawiasie ekranu.

Czytnik linii papilarnych i kamerka (ale na klawiaturze)

Jeśli chodzi o kamerkę, której nie ma w górnej ramce, to trzeba zaznaczyć, że Huawei upiera się przy umieszczeniu jej na klawiaturze. Co prawda wysuwany typ daje jej dodatkowe zabezpieczenie, ale kąt pracy jest daleki od tego, czego oczekuje się w laptopie.

Komfort dużego ekranu

Jeśli wygląd zewnętrzny w stopie aluminium jest interesujący, to Huawei Matebook D15 pokazuje swój wielki atut po otwarciu pokrywy. Pojawia się 15,6-calowy ekran, jak nie są już zwykle spotykane na rynku.Prawdą jest, że dość dyskretny profil tego typu laptopa oznacza, że ekran nie przekracza uczciwej rozdzielczości 1080p, ale dla multimedialnej ostrości, podstawowej pracy i ogólnej rozrywki w domu, ekran Matebook D15 jest wystarczający .

Najnowsze procesory Intela wkraczają na scenę

Z konstrukcją i ekranem identycznym jak w zeszłorocznym modelu , który analizowaliśmy z Ryzenem 5 jako głównym argumentem, Huawei Matebook D15 2021 staje na naszym stole testowym z najnowszym Intel Core jako podstawą jego arkusza danych. Dobre dane na papierze zgodnie z rynkiem i ceną sprzętu, a które znajdują potwierdzenie w wynikach naszych testów syntetycznych, gdzie Intel Core i5 odzyskuje grunt z odpowiednikiem AMD i wzmacnia swoją sekcję graficzną dzięki przybyciu Iris Xe.

W testach PCMark ten laptop Huawei osiągnął wartości 3069 i 4652 pkt. w testach Work i Home, natomiast w sekcji graficznej musimy mówić o ponad 7500 pkt. w Wild Life, a w Cinebench uzyskał prawie 86 kl/s w OpenGL .

Wyświetlacz FullView znacząco redukuje szkodliwe niebieskie światło

Wydajność ładowania nowej rodziny Matebooków Huawei jest potwierdzona. Dla przykładu, Matebook D14 wyposażony jest w baterię 56Wh3, dzięki której można przetrwać cały dzień pracy lub cieszyć się 9 i pół godzinnym odtwarzaniem wideo, idealnym do radzenia sobie w długich podróżach.

W kwestii bezpieczeństwa, oba modele posiadają czytnik linii papilarnych na przycisku zasilania, który pozwala na bezpieczne uruchomienie i zalogowanie się za pomocą jednego naciśnięcia, co łączy komputer, jednocześnie weryfikując naszą tożsamość. Również innowacyjna kamera Matebook D14 i Matebook D15 ukryta jest w klawiaturze. Wystarczy jedno naciśnięcie, aby ją rozłożyć i ukryć, zastępując w ten sposób klasyczny post-it, który niektórzy użytkownicy uważają za ostatnią obronę przed szpiegostwem.

(Visited 95 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj