propolski.pl: Były prezydent Ukrainy pozytywnie o Polsce

Pozytywne słowa byłego prezydenta Ukrainy o Polsce: „Stała się nowym liderem”

Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko wypowiedział się w pozytywnych słowach o Polsce.

– Polska stała się absolutnie fascynującym graczem, bez dwóch zdań nowym liderem – powiedział były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

Wiktor Juszczenko jest jednym w lepiej rozpoznawalnych ukraińskich polityków. Udało mu się zdobyć popularność w czasie pomarańczowej rewolucji w 2004 roku.

Były prezydent Ukrainy podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi aktualnej sytuacji na Ukrainie i w regionie.

– Prowadzimy dwie wojny przeciwko Putinowi – jedna z nich jest wojną gorącą, na polu walki, gdzie zmobilizowanych jest większość naszych sił wojskowych. Mamy gwardię narodową, policję, obronę terytorialną. Jestem przekonany, że mieliście państwo okazję zobaczyć bohaterstwo tych ludzi – przyznał w TVN24.

– Wydaje mi się, że ostatnie 60 dni diametralnie zmieniło u dziesiątków milionów ludzi, w tym również w Europie Zachodniej, świadomość kim jest Putin i czym jest Rosja i naród rosyjski. Chyba jest to pierwsza taka rzecz od zakończenia II wojny światowej – dodał ukraiński polityk podkreślając chwalebną postawę Polski, która pomaga Ukraińcom.

– Bardzo cieszę się, że dzisiaj, kiedy mówimy o sytuacji w Europie, na dobrą sprawę w każdej chwili widzimy Polskę i Polaków – mówił Juszczenko. W tym miejscu przypomniał o prezydencie Lechu Kaczyńskim.

– On prowadził właśnie Polaków do takiego wielkiego przywództwa, a dzisiaj to się dzieje – Polska stała się absolutnie fascynującym graczem, bez dwóch zdań nowym liderem – zakończył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kochanka Putina pojawiła się publicznie. Internauci dostrzegli szokujący baner w tle [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż. PiS zdecydowanym liderem. PSL poza Sejmem

źródło: korwin24.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these