W Nicei na południu Francji doszło do niebezpiecznego incydentu. Polski ksiądz padł ofiarą nożownika, który dopuścił się na niego ataku tuż po rozpoczęciu mszy świętej. Duchowny przeżył, ale z wieloma obrażeniami trafił do szpitala. Ranna została także zakonnica, która usiłowała odciągnąć napastnika.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 10 rano w kościele Saint-Pierre d’Arene w centrum miasta. Wielu świadków relacjonowało, że mężczyzna wtargnął do kościoła chwilę przed rozpoczęciem mszy. Miał ze sobą nóż.

Ofiarą uzbrojonego mężczyzny padł polski ksiądz, który został ciężko zraniony. Policji udało się szybko zatrzymać nożownika.

Zgodnie z informacjami zdobytymi przez Polskie Radio, ofiarą ataku jest 57-letni duchowny, który został zraniony w klatkę piersiową i nogi. Od wielu lat pracował w nicejskiej diecezji i był świetnie znany parafianom.

Sprawcą ataku okazał się 31-letni mężczyzna o francuskim obywatelstwie. Wykazano, że cierpi on na zaburzenia psychiczne i nie raz przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Jest również znany policji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Francja: Emmanuel Macron wygrywa wybory prezydenckie. Wyniki exit poll

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bojaźliwe postępowanie Niemiec. Kanclerz Scholz się tłumaczy

źródło: tvp.info, Twitter.com

(Visited 181 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj