Miła dla ucha piosenka „Balance ton quoi” stała się nowym hymnem francuskich feministek, które ostatnio demonstrowały swój sprzeciw wobec „przemocy wobec kobiet” w Paryżu.

Autorką przeboju jest Angèle Joséphine Aimée Van Laeken, która doskonale wyczuła, w jaki sposób zjednać sobie wszystkie kobiety zainteresowane tego typu światopoglądem.

Sama treść „hymnu” w dość prosty sposób narzuca równość płci i elementy „antykapitalistyczne”.

Piosenka ukazała się w kwietniu 2019 i swoim przekazem nawiązuje do ruchu Meetoo, który występuje we Francji również pod nazwą #Balancetonporc. Cała akcja zrzesza kobiety będące ofiarami różnorodnej przemocy, takiej jak gwałty czy molestowanie seksualne.

Cenzurowana książka Wojciecha Sumlińskiego w sprzedaży:

Klip ma coraz więcej wyświetleń i nieustannie cieszy się rosnącą popularnością na YouTube. Wydany prawie siedem miesięcy temu hit ma już ponad 50 milionów wyświetleń.

Jeden z utworów kontrowersyjnej piosenkarki znalazł się również na trybunach piłkarskich stadionów. Kibice wywiesili nawet odpowiedni transparent z napisem:

— Je passerai pas à la radio / parce que mes mots sont pas très beaux (W radio mnie nie usłyszysz, bo moje słowa nie są zbyt ładne).

Przeczytaj również:  Komisja Europejska nie odpuszcza Polsce. Von der Leyen postawiła 3 warunki

źródło: youtube.com, nczas.com

(Visited 459 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj