Tak zwane „paszporty covidowe” występujące pod oficjalną nazwą „Zielonego Certyfikatu Cyfrowego” mają w zamierzeniu umożliwić swobodną podróż po terytorium Unii Europejskiej. Rozwiązanie już teraz wzbudza uzasadnione kontrowersje, lecz jak się okazuje, plany segregacji sanitarnej mogą wybiegać jeszcze dalej.

Paszporty covidowe” pojawiały się w narracji koronasceptyków już wcześniej, lecz dopiero w tym roku unijne instytucje planują wdrożyć system umożliwiający swobodne podróże zagraniczne bez konieczności wykonywania testów na obecność koronawirusa.

Przeciwnicy „Zielonego Certyfikatu Cyfrowego” przestrzegają przed ewentualną możliwością wprowadzenia wymogu „paszportu” także w restauracji, hotelu lub na koncercie.

Tego typu podejrzenia wydają się jak najbardziej uzasadnione, mając na uwadze fakt, iż agencja Follow The Step (wsparta przez Ministerstwo Kultury dwoma milionami złotych) ogłosiła, że sierpniowy FEST Festiwal w Chorzowie dostępny będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu czytamy w komunikacie organizatorów festiwalu w Chorzowie.

Już wiadomo, że ozdrowieńcy którzy nie przyjęli szczepionki na COVID-19, nie będą mogli uczestniczyć w imprezie. Festiwal nie będzie również dostępny dla Polaków zaszczepionych jedną dawką bądź posiadających negatywny test.

Organizatorzy FEST Festival w Chorzowie prowadzą również negocjacje z rządem, by do limitów nie wliczać osób z paszportem covidowym. W świetle powyższego, komentatorzy zwracają uwagę, iż Zielony Certyfikat Cyfrowy w obecnym kształcie nie będzie stanowił wystarczającej przepustki do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Zdaniem sceptyków, „paszporty covidowe” zaproponowane przez Unię Europejską doczekają się z czasem odpowiedniego rozszerzenia.

Przeczytaj również: Maciej Stuhr zaskoczył: „To nie ma sensu. Niejednokrotnie miałem wrażenie, że mój głos jest wodą na młyn dla strony przeciwnej”

Przeczytaj również: Zamierzasz się zaszczepić, a pijesz alkohol nawet w małych dawkach? Możesz mieć problem

Źródło: NCzas

(Visited 2 901 times, 1 visits today)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj