propolski.pl Papież Franciszek

Papież Franciszek odwiedzi Moskwę i Kijów? Duchowny przedstawił swoje plany

Papież Franciszek rozmawiał z watykanistą agencji prasowej Reuters Philipem Pullellą. W czasie spotkania nie zabrakło pytań o stan zdrowia duchownego, a także o możliwe podróże apostolskie, m.in. do Moskwy i Kijowa.

Ojciec Święty spotkał się z autorem wywiadu, poruszając się o lasce, a na pytanie o stan zdrowia odpowiedział żartobliwie, że „jeszcze żyje”.
Franciszek dodał, że odwołanie podróży apostolskiej do Republiki Demokratycznej Konga i Sudanu Południowego była dla niego przykrym doświadczeniem.

Pullella wyjaśnił, że lekarze poradzili papieżowi, by przez 20 dni poddawał się rehabilitacji i odpoczynkowi.

Ojciec Święty od pewnego czasu cierpi z powodu nawracających dolegliwości bólowych. Miał nawet poważny zabieg na kolano, za którego sprawą wylądował na wózku inwalidzkim.

– Mam się dobrze, powoli dochodzę do siebie – powiedział papież, wyjaśniając, że zabiegi, którym go poddano, są dla niego pomocne.

Przywódca Kościoła zaprzeczył pogłoskom o wykryciu u niego nowotworu. Wspomniał również o sześciogodzinnej operacji usunięcia części okrężnicy z powodu zapalenia uchyłków. Jest to schorzenie, które bardzo często występuje u osób starszych.

– Ta operacja była wielkim sukcesem – wyznał z uśmiechem.

Papież Franciszek dodał, że ma nadzieję na odwiedzenie w najbliższym czasie Moskwy i Kijowa.

– Chciałbym pojechać na Ukrainę, a najpierw chciałem pojechać do Moskwy. Wymieniliśmy wiadomości na ten temat, ponieważ myślałem, że jeśli prezydent Rosji otworzyłby mi małe okno, aby służyć sprawie pokoju… – przytoczył słowa Ojca Świętego Pullella.

– A teraz jest to możliwe, po powrocie z Kanady, że uda mi się pojechać na Ukrainę – podkreślił papież i powtórzył, że „pierwszą rzeczą jest pojechać do Rosji, aby spróbować pomóc w jakiś sposób, ale chciałbym pojechać do obu stolic”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rafał Ziemkiewicz nie ma złudzeń: Polacy są perfidnie oszukiwani przez Brukselę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: George Friedman: Przed Polską otwiera się szansa. Wasz kraj jest wschodzącą potęgą

źródło: DoRzeczy, KAI

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these