Eurodeputowany Solidarnej Polski Patryk Jaki opublikował mocny post na Twitterze.

– Po debacie o kolejnych sankcjach na Polskę (dziś Komisja zabrała nam 69 mld euro) partia Donalda Tuska z lewicą zorganizowała w Parlamencie Europejskim debatę dot. poszukiwania prawicy współpracującej z Rosją – napisał w mediach społecznościowych Patryk Jaki.

Podczas debaty PE, która dotyczyła ugrupowań z grupy „prawicy, która współpracuje z Rosją” wymieniono takie ugrupowania jak francuskie Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen oraz węgierski Fidesz Viktora Orbana.

Patryk Jaki wskazał na zupełnie inny podmiot, który miałby współpracować z Federacją Rosyjską. Ponadto wymienił przykłady współpracy oraz jej skutki dla Polski.

– Tematem tej debaty jest poszukiwanie prawicy, która współpracuje z Rosją. Ja Państwu pomogę. Przypomnijmy: Niemcy w porozumieniu z Rosją w XVIII i XIX wieku zniszczyły Polskę i szef pruskiej administracji w Polsce jako cel tej akcji wskazał, zacytuje: „Uczynienie z byłych niewolników i Słowian – Niemców i ludzi” – podkreślił europoseł.

– Z kolei w wieku XX – kiedy Polska wróciła na mapy świata, znowu zniszczyły ją Niemcy i Rosja w słynnym pakcie Ribbentrop-Mołotow, a lider Niemiec uznał, że Polacy to podludzie i wolno im mniej. W wieku XXI Niemcy i Rosja zbudowały gazociąg nad głowami Polaków i Słowian i zmusiły poprzez „politykę klimatyczną” wszystkich, aby od nich ten gaz kupowali, a do tego twierdzą, że Polacy w sądach nie mogą robić tego, co Niemcy robią u siebie, bo mają gorszą tradycję i gorszą kulturę – kontynuował polityk.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

– I otóż proszę Państwa, jeżeli szukacie prawicy, która współpracuje z Rosją, to chce państwu powiedzieć, że od więcej niż 400 lat są to w Europie Niemcy – podsumował Patryk Jaki.

Zobacz również: Kaczyński o śmierci Ludwika Dorna. Wzruszające słowa

Zobacz również: Jarosław Kaczyński ostro o postawie Orbana. „To jest zawód”

źródło: Twitter.com

(Visited 1 151 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj