Portal Onet przekazał, że Kancelaria Sejmu zwróciła parlamentarzystom 425 zł jako kwotę wolną od podatku za styczeń 2022 r. Niedawno politycy otrzymali uposażenia pomniejszone o 1400 zł z racji wejścia w życie Polskiego Ładu.

W obliczu zaistniałych okoliczności były premier Donald Tusk wystosował apel w mediach społecznościowych do posłów, by oddali 425 zł na rzecz WOŚP.

– Zażądajcie publicznego wyjaśnienia tego skandalu – odezwał się na Twitterze Donald Tusk.

Całą sprawę skomentowała posłanka PiS Joanna Lichocka, która była gościem na antenie Polskiego Radia. Parlamentarzystka stwierdziła, że „bardzo cieszy się, że Donald Tusk poruszył problem płacenia podatków”.

– Jeśli chodzi o kwestię uposażenia poselskiego, to jest to traktowane jako normalny stosunek pracy, więc tak samo, jak miliony Polaków jest to opodatkowane. Natomiast Donald Tusk, o ile mi wiadomo, jest zatrudniony w Brukseli jako przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej i — jak mi się wydaje — nie płaci w Polsce podatków. Także te 425 zł, które chce wpłacić na WOŚP Jurka Owsiaka — świetnie, niech wpłaca! Ale niech nie mówi, że to ma coś wspólnego z płaceniem przez niego podatków w Polsce – powiedziała Joanna Lichocka.

Przeczytaj również:  Trądzik zaskórnikowy

Przedstawicielka PiS zażądała także, by przewodniczący PO pokazał swój PIT.

– Chciałabym, żeby Donald Tusk pokazał PIT za ostatni rok, 2020, kiedy się rozliczał i w tym roku, żeby pokazał, ile w 2021 roku zapłacił podatku do budżetu polskiego państwa. Być może płaci podatki w Polsce, ja o tym nie wiem, natomiast zatrudniony jest gdzieś indziej i wydaje mi się, że jest podatnikiem tam, gdzie pracuje – powiedziała.

Zobacz również: Minister zdrowia Francji o zniesieniu paszportów covidowych: Jest prawdopodobne

Zobacz również: Morawiecki zwrócił się do Tuska: śmiało można pana nazwać premierem polskiej biedy [WIDEO]

źródło: Twitter.com, FAKT, RadioZET

(Visited 127 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj