propolski.pl: Ostra reakcja izraelskiego MSZ! Lapid podejmuje radykalne kroki dyplomatyczne i grozi: "Na tym się nie skończy"

Ostra reakcja izraelskiego MSZ! Lapid podejmuje radykalne kroki dyplomatyczne i grozi: „Na tym się nie skończy”

Minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid wystosował oskarżenia wobec Polski w związku z przyjęciem „antysemickiego i niemoralnego prawa”. Tym samym zapadła decyzja o wycofaniu chargé d’affaires z naszego kraju. Takie zachowanie to reakcja na złożenie podpisu prezydenta RP w sprawie nowelizacji KPA.

Prezydent Andrzej Duda zaakceptował nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego, która wpływa na przepisy nakazujące uznawanie decyzji administracyjnej za nieważną z racji „rażącego naruszenia prawa”.

Co wiąże się z tą nowelizacją? Nowe przepisy mówią, że po upłynięciu 30 lat od wydania decyzji administracyjnej nie będzie można wszcząć postępowania w celu jej podważenia, np. w kwestii odebranego przed laty mienia.

Do sprawy odniósł się prezydencki minister Jakub Kumoch, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP, który zaznaczył, że „tu w ogóle nie ma kwestii Zagłady, a na jej instrumentalizowanie Polska się nie zgodzi”. Wówczas na ostrą reakcję Izraela nie trzeba było długo czekać.

— Polska po raz pierwszy zatwierdziła dziś antysemickie i niemoralne prawo. Nowy ambasador w Polsce, który miał niebawem wyjechać do Warszawy, na tym etapie nie wyjedzie do Polski — mówił szef izraelskiego MSZ Jair Lapid.

Izraelskie MSZ ma również zalecić ambasadorowi RP Markowi Magierowskiemu, by nie przylatywał do Tel Awiwu z wakacji w kraju.

— Powinien wykorzystać dostępny mu czas na wyjaśnienie Polakom, czym dla obywateli Izraela jest Holokaust i jak bardzo nie będziemy tolerować pogardy dla pamięci ofiar i pamięci Holokaustu — napisano w mediach społecznościowych.

Lapid mocno odgrażał się, że „na tym się nie skończy” i obiecał podjęcie rozmów koordynacyjnych z Amerykanami.

— Polska stała się dziś wieczorem krajem antydemokratycznym Izrael i naród żydowski z pewnością nie będą milczeć — ostrzegł szef izraelskiego MSZ.

Zobacz również: Maja Staśko wyznała, że pracuje nad własnym programem – „Love Park”. Aktywistka powiedziała, kogo z pewnością nie zaprosi

Zobacz również: Sondaż: Polacy przygotowani na „czwartą falę”. Wyniki są jednoznaczne

Źródło: wPolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these