Gościem porannej rozmowy Roberta Mazurka na antenie RMF FM był Władysław Teofil Bartoszewski. Poseł Koalicji Polskiej wyjaśnił, na czym będzie polegać pomoc byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, której ten postanowił udzielić Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. W toku rozmowy padła również kwestia Europejskiego Funduszu Odbudowy.

Bronisław Komorowski mówił Bartoszewski w RMF FM nie zamierza startować w wyborach, tylko zamierza pomóc naszej de facto formacji – Koalicji Polskiej – żebyśmy rośli i przyciągnęli do siebie ludzi z polityki, którzy są w stanie przemówić do wyborców” powiedział Robertowi Mazurkowi poseł.

Parlamentarzysta Polskiego Stronnictwa Ludowego skomentował również temat ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

Za tym krótkim oświadczeniem, kryje się to, w jaki sposób rząd Prawa i Sprawiedliwości wyda 770 mld złotych. Może tutaj należy się troszkę zastanowić, zanim powie się rządowi „a róbcie, co chcecie” stwierdził Bartoszewski.

Czy potrafi pan szybko czytać? spytał Mazurek.

Owszem.

To ile by panu zajęło przeczytanie trzydziestu czterech słów? Tak ze zrozumieniem, nie żeby tak na rekord wskazał prowadzący.

To zależy jakie słowa. Minutę może? Trochę mniej, pół minuty odpowiedział Bartoszewski.

Senatowi zajmie trzydzieści dni. Europejski Fundusz Odbudowy to taki traktat międzynarodowy, na który Senat musi się zgodzić, abyśmy ratyfikowali albo nie. Ja proszę pana przeczytałem tę ustawę, ona zawiera 34 słowa plus daty i sygnatury, najdłuższy w tej ustawie jest tytuł mówił dziennikarz, wbijając tym samym szpilę w izbę wyższą parlamentu.

— Państwo się też uzbroją w cierpliwość. To będzie 20 sekund „Ustawa o ratyfikacji decyzji rady 2020/2053 z dnia 14 grudnia 2020 roku w sprawie systemu zasobów własnych Unii Europejskiej oraz uchylającej decyzję 2014/335/Unia Europejska”. I to jest tytuł. To jest większość treści ustawy. Cała reszta jest taka, że wyrażamy zgodę na to, by prezydent ratyfikował. I teraz niech pan naszym słuchaczom wytłumaczy, dlaczego nad tym trzeba debatować dni 30, skoro samą treść tego traktatu unijnego my znamy od grudnia? pytał Mazurek.

Przeczytaj również: Witold Gadowski przestrzega: „To ostatni dzwonek alarmowy. Kształtuje się nowy koszmarny system”

Przeczytaj również: Rząd przyspiesza łagodzenie obostrzeń. Wielkie zaskoczenie, premier podał termin

Źródło: Twitter

(Visited 8 401 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj