Papież Franciszek udzielił telewizyjnego wywiadu włoskiej stacji Canale 5. Głowa Kościoła rzymskokatolickiego zapowiedziała, że zaszczepi się na COVID-19 już w przyszłym tygodniu. W opinii hierarchy, szczepionka jest konieczna, a jej odrzucenie to „samobójczy negacjonizm”.

Uważam, że z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić — stwierdził Franciszek to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, życie, także życie innych.

Hierarcha przypomniał, że Watykan rozpocznie kampanię szczepień w połowie stycznia.

— Ja zapisałem się, trzeba to zrobić. Pamiętam, że kiedy byłem dzieckiem, był kryzys z zachorowaniami na polio, a wiele dzieci pozostało sparaliżowanych z tego powodu i panowała desperacja, by się zaszczepić powiedział.

Wiele matek było zdesperowanych. My dorastaliśmy w cieniu szczepionek, przeciwko odrze, przeciwko innym chorobom, szczepiono dzieci. Nie wiem, dlaczego ktoś mówi, że szczepionka jest niebezpieczna. Bo jeśli lekarze przedstawiają ją jako coś dobrego, co nie stanowi specjalnego zagrożenia, czemu jej nie przyjąć ocenił następnie.

Tych, którzy są wobec szczepionki sceptycznie nastawieni, Franciszek posądził o „samobójczy negacjonizm”:

To jest samobójczy negacjonizm, którego nie potrafię wyjaśnić. Bo dzisiaj trzeba przyjąć szczepionkę — nawoływał w rozmowie z telewizją.

Przeczytaj również: Skandal w Niemczech. Wygrał Kamil Stoch, lecz nie odegrano polskiego hymnu. „To grubsza sprawa. Jutro go ZAŚPIEWAMY

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 366 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Europoseł PiS zatrzasnął się na dachu Parlamentu Europejskiego. Poseł PO drwi, a pracownik PE nie pomaga

1 KOMENTARZ

  1. Jaką możemy mieć pewność, że ten pajac zaszczepi się prawdziwą „szczepionką”, a nie solą fizjologiczną, albo niczym, strzykawką bez igły, jak wielu wcześniej? Niech się zamknie i nie mąci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here