Przedstawiciele polskiego rządu podczas konferencji prasowej przekazali, że już od 1 marca zostaną zniesione obostrzenia covidowe.

Jak się jednak okazuje, wciąż bedziemy musieli nosić maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

– Dzisiaj widzimy po wielu konsultacjach medycznych i po obserwacji tego, co dzieje się w innych krajach, widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść daleko idące zasady, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy. Kolejne kraje znoszą obostrzenia i wracają do normalności, ale cały czas zalecają szczepienia – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu poinformował, że już od 1 marca zniesione zostaną obostrzenia, które były wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa. Przepis ten nie dotyczy obowiązku zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeniach zamkniętych.

– Obowiązywać będzie nadal noszenie maseczek w miejscach publicznych – podkreślił szef rządu.

Obowiązywać będzie także przepis o izolacji oraz kwarantannie dla domowników.

– Utrzymujemy izolację i kwarantannę dla domowników, ale w tym skróconym czasie i będziemy obserwować to, co się dzieje w innych krajach. Rozdział pandemii niestety nie jest jeszcze zamknięty, trzeba to powiedzieć jednoznacznie. Ale widzimy, ze dziś śmiertelność i hospitalizacje wywołane wariantem Omikron są dużo niższe niż przestrogi, których słuchaliśmy i przestrzegaliśmy – mówił premier.

Zobacz również: Donald Tusk zareagował na decyzję Putina. Będzie nadzwyczajny szczyt EPL

Zobacz również: Komorowski dał złotą radę Tuskowi: „Uważam to za błąd”

źródło: polsatnews.pl, Kancelaria Premiera

(Visited 574 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj