propolski.pl: Nowy zaskakujący sondaż

Nowy sondaż. PiS traci, sześć ugrupowań w Sejmie

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez firmę Estymator ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Na prowadzeniu wciąż utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość, pomimo że traci poparcie.

Badanym zadano następujące pytanie: „Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?”.

Na czele sondażu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,7 proc. Drugie miejsce przypadło niezmiennie Koalicji Obywatelskiej z 28,4 proc. Na trzecim miejscu uplasowała się Lewica z 11,2 proc. Na kolejnych miejscach znalazły się Polska 2050 Szymona Hołowni z 10,4 proc. Następnie Polskie Stronnictwo Ludowe z 7,4 proc.

Jeżeli chodzi o Konfederację, to przypadło jej 5,1 proc. Do Sejmu nie weszłaby formacja Pawła Kukiza – Kukiz’15, którą wskazało 1,5 proc. badanych. Inne partie wybrało 0,3 proc. respondentów. Badanie przeprowadzono w okresie 24-25 listopada 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1041 pełnoletnich Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Im jestem starszy, tym bardziej emocjonalny”. Lewandowski udzielił wywiadu po meczu [WIDEO]

źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these