propolski.pl: Eriksen wraca do gry po półrocznej przerwie

Nowe informacje ws. Christiana Eriksena. Lekarze podjęli ważną decyzję

Christian Eriksen, który stracił przytomność i był reanimowany podczas meczu z Finlandią, będzie miał wszczepiony kardiowerter-defibrylator.

— Specjaliści, zarówno krajowi i zagraniczni, rekomendowali taką formę leczenia — poinformował Morten Boesen, lekarz reprezentacji Danii.

Media obiegły nowe informacje w sprawie Christiana Eriksena, który od kilku dni przebywa w szpitalu w Kopenhadze.

— Po tym, jak Christian przeszedł różne badania serca, podjęta została decyzja, że powinien mieć wszczepiony kardiowerter-defibrylator (ICD). To urządzenie jest niezbędne po zatrzymaniu akcji serca spowodowanym zaburzeniami rytmu. Christian zaakceptował to rozwiązanie. Plan został także potwierdzony przez specjalistów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, którzy zarekomendowali taką formę leczenia — dodał Morten Boesen. Lekarz poprosił o zachowanie prywatności dla piłkarza oraz jego rodziny.

Zobacz również: Hołownia: Nie potrzebujemy Tuska jako Mesjasza. Wszyscy mamy swoje rozumy

Podczas sobotniego meczu Dania — Finlandia na Euro 2020 nie zabrakło ekstremalnych emocji. Christian Eriksen, 29-letni zawodnik, nagle upadł na murawę bez znaku życia. U mężczyzny doszło do zatrzymania akcji serca — konieczna była natychmiastowa reanimacja, która trwała kilkanaście minut. Na szczęście udało się przywrócić funkcje życiowe u piłkarza Interu Mediolan.

Nie jest jeszcze pewne, czy Eriksen będzie mógł wrócić do gry tak jak dawniej. Lekarze pocieszają, że wszczepienie kardiowertera-defibrylatora nie wiąże się z definitywnym końcem kariery.

Zobacz również: Euro 2020. Polska – Hiszpania. Jaki wynik obstawiają kibice?

Źródło: rmf.fm

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these