propolski.pl: W taki sposób Niemcy zamierzają obejść sankcje na Nord Stream 2. "Niebywały skandal"

W taki sposób Niemcy zamierzają obejść sankcje na Nord Stream 2. „Niebywały skandal”

Do debaty publicznej powróciła dyskusja dotycząca gazociągu Nord Stream 2. Według doniesień medialnych, Niemcy planują obejść sankcje i wykorzystać fundację, którą założy rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

Fundacja zostanie wsparta kwotą 20 milionów euro przez Nord Stream 2 AG, spółkę celową rosyjskiego Gazpromu. Pod koniec 2020 roku niemieckie media informowały o zakończeniu prac nad odcinkiem gazociągu, znajdującym się w strefie ekonomicznej Niemiec. Portal energetyka24.com donosi, że kraj związkowy Meklemburgia-Pomorze Przednie zakłada „fundację klimatyczną” w celu ochrony przed amerykańskimi sankcjami.

Przeciwnikiem gazociągu był ustępujący prezydent Donald Trump oraz kongresmeni zarówno republikańscy, jak i demokratyczni. Jeśli wierzyć deklaracjom prezydenta-elekta Joe Bidena, Biały Dom za jego kadencji również będzie krytykował i sankcjonował kontrowersyjną niemiecko-rosyjską inwestycję. Ta z kolei usprawiedliwiana jest przez lokalne niemieckie władze tym, że „gaz jest paliwem przejściowym, które umożliwia przeprowadzenie transformacji energetycznej”.

Wierzymy, że gazociąg Nord Stream 2 jest niezbędny dla sukcesu tej transformacji  oświadczyła premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig.

Do sprawy odniósł się Jakub Wiech z energetyki24:

Niebywały skandal. I spektakl hipokryzji Niemiec. Czekam na kolejne wystąpienie kanclerz Merkel, która powie, że Nord Stream 2 to projekt biznesowy, a nie polityczny ocenia dziennikarz.

Przeczytaj również: Daniel Olbrychski zabrał głos w sprawie afery szczepionkowej: „Jestem wstrząśnięty. Nie robili tego ani zaborcy, ani okupanci, ani najeźdźcy”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “W taki sposób Niemcy zamierzają obejść sankcje na Nord Stream 2. „Niebywały skandal”

  1. Jednak Polacy od kopalń odejść nie mogą, ani przejściowo, ani bezprzejściowo. Niemiecka BUTA jest doprawdy AROGANCTWEM!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these