propolski.pl: Putin

Nietypowe odkrycie nieopodal rezydencji Putina. Czy reżim się czegoś obawia?

We wsi Jaszczerewo w obwodzie nowogordzkim zainstalowano przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy Pancyr S-1. Jest to obszar położony jedynie sześć kilometrów od rezydencji Putina. O sprawie informuje rosyjski portal Meduza.

Pancyr-S1 jest przeciwlotniczym systemem artylerii rakietowej. Do rosyjskiej armii trafił w latach 90. XX wieku. Zbudowany jest z dwóch dwulufowych armat automatycznych kalibru 30 mm i 12 przeciwlotniczych pocisków rakietowych. Do tej pory wykorzystywano go jako skuteczne narzędzie przy zwalczaniu dronów.

Dlaczego zestaw znalazł się w okolicy rezydencji?

– Ponieważ w ubiegłym miesiącu ukraińskie bezzałogowce uderzyły w cele oddalone zaledwie o kilkaset kilometrów od Moskwy – przekazała agencja Bloomberg.

Portal Meduza poinformował, że systemy przeciwlotnicze Pancyr S-1 zainstalowano we wsi Jaszczerewo, jedynie sześć kilometrów od rezydencji Putina pod miastem Wałdaj.

W pobliżu zestawu przeciwlotniczego przebywa stale co najmniej trzech żołnierzy.

– W pobliżu Jaszczurowa nie ma infrastruktury krytycznej, obiektów strategicznych, dużych przedsiębiorstw ani baz wojskowych – informują dziennikarze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Łukaszenka szusuje na lodzie. „Co za propagandowa sztuczka!” WIDEO]

źródło: Meduza.io / TVP Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these